zjentek

Když si na zahradě rozdělám klasickej oheń ze dřeva (cirka 11 klapetků), kolik °C bude v tý výhni ohniště?

Odpovědi
gecco

Těžko říct (tvar ohniště, přívod vzduchu, vlhkost dřeva, velikost a tvar polínek…), teplota hoření dřeva je běžně cca 700 – 1200°C…
😉
Když si vytiskneš tohle – http://dum-zahrada.okhel­p.cz/forum/ima­ges/img/teplo­ta-plamene-graf.png – můžeš teplotu plamenů odhadnout podle barvy…
___
BTW – co je to „klapetek“?
😉

zjentek

klapetek je přeci polénko ..gecco odkaď jsi přiletěl?

cochee

U nás říkáme „klapetek“ spíše plochému odřezku dřeva (zbytek prkna nebo podobného „polotovaru“).

gecco

Polínko znám – ale klapetka jsem ještě neviděl…
😉