jirka F

Když si jdete na nádraží koupit jízdenku, necháváte si věci tu chvilku na místě, nebo si je berete raději s sebou?

Nejlepší odpověď
Nassin

Tak to si už nepamatuji. Naposledy jsem jel vlakem před 50-ti, ale dnes bych si zavazadlo vzal k sobě.

Další odpovědi
Justin1

Zavazadla jsem si bral vždycky s sebou k pokladně, ale už dlouho jsem jízdenku na nádraží nekupoval. V posledních letech jsem obvykle používal jízdenku koupenou přes internet nebo přes aplikaci nebo (při cestování vlaky spadajícími do Pražské integrované dopravy) jízdenku pro Pražskou integrovanou dopravu.

elkon

Ani nevím kde se jízdenky kupují. Ale myslím, že se dnes mohou koupit u průvodčího.

Dochy

Také už jsem dlouho nejel (resp. poslední dobou jen úseky na průkazku). Ale všechny věci (pokud to není něco extra těžkého a relativně bezcenného) buď s sebou, nebo nechat pod dohledem známých.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon: Je teď vce zastávek bez pokladny, pak platíš u průvodčího. Pokud jedeš ze stanice s pokladnou a kupuješ až ve vlaku, je to za příplatek – tuším 40kč.

jirka F

Elkon: Jo můžou ale liší se to kraj od kraje v našem kraji se průvodčí nejdříve zeptá odkud ten člověk jede a zda je tam pokladna.