Avatar uživatele
Registrovaný

Když se mladiství zplnoletni,vztahuje se to i na konzumaci alkoholu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ne - alkohol je povoleno konzumovat (v ČR) po dosažení 18 roků, s právní svéprávností to nemá co do činění.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ne, zákon zakazuje prodej a podávání alkoholu "osobám mladším 18 let" (§ 12 zákona č. 379/2005 Sb.). Je to tam natvrdo, žádná výjimka není.

mowla: upřesnění: konzumace (pití) zakázané není - viz
http://www.alkoholik.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

"Zplnoletnění" je nesmysl, jde o získání svéprávnosti.

Jak podle tebe souvisí způsobilost k právním úkonům
se škodlivostí alkoholu pro nevyzrálý organismus?

Myslíš, že svéprávnost může na škodlivosti alkoholu
něco změnit?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.