thesatan

Když se mladiství zplnoletni,vztahuje se to i na konzumaci alkoholu?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – alkohol je povoleno konzumovat (v ČR) po dosažení 18 roků, s právní svéprávností to nemá co do činění.

Další odpovědi
Pepa25

Ne, zákon zakazuje prodej a podávání alkoholu „osobám mladším 18 let“ (§ 12 zákona č. 379/2005 Sb.). Je to tam natvrdo, žádná výjimka není.

mowla: upřesnění: konzumace (pití) zakázané není – viz
http://www.al­koholik.cz/za­vislost/zakony_a_al­kohol/ktery_za­kon_zakazuje_pit_al­kohol_detem_a_mla­distvym.html

ivzez

„Zplnoletnění“ je nesmysl, jde o získání svéprávnosti.

Jak podle tebe souvisí způsobilost k právním úkonům
se škodlivostí alkoholu pro nevyzrálý organismus?

Myslíš, že svéprávnost může na škodlivosti alkoholu
něco změnit?