Kim12345

Když rodič napíše byt na syna, komu patří nábytek a vybavení bytu?

Jde o to když , když před smrtí napíše byt synovi .
A když umře rodič, tak jestli nábytek a vybavení patří tomu kdo dostal byt nebo jestli to jde do dědictví a bude se o to vybavení rozdělit se sourozencem ?

Když rodič napíše byt na syna , komu patří nábitek a vybavení bytu ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud dostane zařízený byt a využívá ho, lze předpokládat, že byt je jeho včetně zařízení. Pokud však neboštík udělal závěť, kde zařízení odkázal někomu jinému, pak je součástí dědictví..
Zařízení bytu po zemřelých má většinou nepatrnou hodnotu a nemá valného významu snažit se tento majetek uplatňovat v závěti. Daleko rozumnější je, normálně lidsky se dohodnout a podělit.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne jde nábytek i část vybavení
(bez základního vybavení – WC apod.)
do dědictví.