Avatar uživatele
Rokio

Když přijdu z venku a pozdraví mě pes, jsem povinnen mu odpovědět?

Pozdravit je slušnost, odpovědět na pozdrav je povinnost. Platí to, i když mě pozdraví pes?

Zajímavá 0 před 665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Mně se tedy nestalo, že bych kdy neodpověděl na pozdrav vlastního psa. To bych musel být hulvát, omezenec anebo bych musel být zaneprázdněný, například výrobou finančních prostředků. Nebo nemocný a přehlédnout to. Ale tak závažnou nemoc, abych přeslechl pozdrav vlastního psa, si neumím ani představit 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Myslím si, že byste měl reagovat na psí pozdrav. Ve vztahu člověka k psovi jde o problém etický a svědčí o tom, jakým způsobem člověk vnímá sebe ve vztahu
k psovi. Proč s ním jedná určitým způsobem a co by na této situaci mohl změnit. Takže jde o vaše rozhodnutí, zda se s psím přítelem, který vás nezradí, pozdravíte . Měl byste psa brát jako tvora, který má svou duši a své pocity, není to robote, sle žiový ý tvor, který umoí lásku oplatit,.

Pes přede ke člověklu vzhlíží, takže ho nezklamte a pozdravte nejen lidi, ale i zvíořata, i když jibným způsobeem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neni předepsáno a ani nikdo ro nekontroluje. Klidně se můžeš řídit sám sebou. Já psa vždy když odněkud přijdu, pohladím, stejně tak se s ním loučím když odcházím.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rrihamirek1

Verny pes te na rozdil od lidske svoloče pozdravi vzdycky a s uprimnym nadsenim. Neodpovedet mu podrbanim by byla velka sprostota a takovy majitel musi byt fakt skvelej panicek. 😞

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Určitě, vždyť je to tvůj blízký přítel, kamarád, živý tvor.
Já ráno pozdravím i květiny. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek