Když podávám odpor proti platebnímu rozkazu, musím podat i odvolání na náklady řízení?

musí být k odporu doložena nějaká dokumentace?

Nejlepší odpověď
anonym

K odporu proti platebnímu rozkazu není třeba podávat žádná další odvolání.
Platební rozkaz je jen předběžná formulace soudu na základě podání navrhovatele bez ověřování důvodnosti.
Pouze je nutné uvést důvody odporu, případně odkazy na předchozí rozhodnutí, písemné dohody o vzájemném zápočtu, platebním kalendáři, případně výpisů o bezhotovostních převodech na účty navrhovatele.
Náklady řízení nastávají teprve po následném soudním řízení.