Nela1209

Když pes dostane klíště

když pes dostane klíště ..dostane ten pes nějakou infekci? a má to nějak napuchlé jak se to klíště vezme?

Nejlepší odpověď
www

Pes může onemocnět stejně jako lidé (viz net)!
Klíště ihned odstranit za dodržení všech zásad ochrany proti možnému přenosu na člověka, místo děsíméhlovat a ještě bych se poradil s veterinářem při podezření na onemocnění (nechutenství, kulhání ap.) Nemuselo být totiž první.
Veterinář ti rovněž poradí nejvhodnější prevenci.
Doplňuji:
Edit: ..místo desinfekovat..
Moje T9 mne nikdy nezklame 😁

Další odpovědi
briketka10

já mám na klíště versatilku, moje ségra pinzetu tou mě to nejde
jenže já mám kocoura a ten neměl ještě flek, ale pomáhá tento
spot jsou tam 4 ampulky..
http://www.ma­ll.cz/antipara­zitika/advantix-pro-psy-spot-on-do-4-kg-1x0-4-ml
Doplňuji:
těch nemocí je tolik, že bych tyto spoty kupovala
do zásoby, ale né, aby prošly záruční dobou ony
totiž psi ani kočky po „ťupnutí“ mezi lopatky nesmí
zmoknout ..

pusinka50

Já používám veratilku jako briketka. Každý rok, když začne klíšťatová sezona, kupuji ve zverimexu Front Line, to se z ampulky kápne na kůži mezi srst pejska nahoru za krk, kam si packou nedosáhne a spolehlivě to odpudí klíšťata a blechy na další 3 měsíce, ikdyž výrobce píše jen 1–3 měsíce. Stojí to do 250 Kč a opravdu to učinkuje a mám po starostech s klíšťaty i s blechami

anonym

na to je právě očkování, já psa ohmatávám, když něco cítím pod prsty, s největší pravděpodobností je to vždy klíště, ano, nauchne to, pokud je tam klíště dlouho, jsou na to zvláštní udělátka, co se dají koupit ve zverimexu, nebo stačí normální pinzeta, kterou používám já, nezapomeň NA DESINFEKCI!!, může být infikované, nikdy na klíště nesahej, používej rukavice, i když to děláš s tou pinzetou, vždy ta potvora může prasknout a vystříkne rovnou na tebe, pečlivě pak ránu vydesinfikuj a umyj si pořádně ruce, já klíště vezmu do pinzety a pomalu s ním točím, jsem zvyklá proti směru hodinových ručiček,někdo s ním kinklá sem tam, někdo na klíště kape olej v domění, že se utopí a odpadne snáz, ale je to blbost, četla jsem o tom, naopak, když mu to uděláš, brání se a tím víc toho jeho sajrajtu do pejska pustí