Michal Kole

Když otevřu minerálku nevyprchají s oxidem uhličitým i obsažené minerály nebo jsou těžší vzduch/voda a zůstanou ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Minerální látky nejsou plyn, takže nemají důvod vyprchat ;o)

Další odpovědi
Conchus

Ne, minerálie mají výrazně větší spec. hmotnost než voda. Ale pozor, nedávej hlavu příliš blízko k otevíranému uzávěru. Mohlo by tě pošplíchat. Máš představu kolik v řádné minerální vodě je minerálních látek?

elektrikář

Minerály se v kysl. uhličitém nerozpouští nemohou se z bublinkami ztratit.