Sůwa

Když někomu držíme palce, přinese mu to štěstí ?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě v tomto případě platí, že pěsti nosí štěstí, ale palce kopance.

Další odpovědi
anonym

Pokud si věříme, tak jsou i držené palce nepodstatné. Na štěstí (chodí dokola a občas padne na vola) je potřeba mít štěstí.

Drap

Normálně určitě, ale tady nevím

bolak

Pochybuju…

Já měl na základce kamaráda a ten běhal stovku za 11,89, jednou měli velkej závod a pozval mě, abych se na něj šel podívat. Těsne před startem se pak stavil u tribuny a povídal, že prej je pozorován… tak abych mu držel palce.

Doběh předposlední…

Mám pevnej stisk, takže normálně by se vůbec nedostal na okruh, ale držel jsem v jedný ruce párek v rohliku a tak se mně nakonec vysmek…

arygnoc

pokiaľ ho nemá práve v nose, určite.

vlk samotař

Říká se to /tady je to asi obráceně/

Jose1f

Když ten někdo neví, že mu držíte palec (nebo pěsti, to je jedno), tak to na jeho jednání a na něj nemá žádný vliv. Když to ví a věří, že jste jeho přátelé a přejete mu úspěch, tak to na něho působí jako morální podpora. Morální podpora je silný popud a může způsobit, že se dostaví i štěstí.

venkovan

Když někomu držím palce, tak ho tak jedině naštvu, protože by třeba chtěl někam jít a já ho držím za palce.
Ale je i možné, že mu to štěstí přinese – třeba přijde pozdě na schůzku s dívkou, ta se s ním proto rozejde a on posléze zjistí, že dívka má matku semetriku. takže štěstí mu to přineslo, nebude mít děsivou tchýni.