Avatar uživatele
bolak

Když někdo prodává pozemek přes realitku a nikdo se mu neozývá, po jaký době ho může prodat bokem?

Předpokládám že tam asi něco takového bude ve smlouvě s realitkou, že asi není možné, když uvidím někde inzerát realitky na prodej pozemku, ji obejít a kontaktovat prodejce přímo.

Zajímavá 0 před 2665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Vše záleží na tom, jakou smlouvu má prodejce s realitkou a co je v ní uvedeno. Je-li smlouva exkluzivní, prodejce dokonce nesmí nemovitost nabídnout ani jiné realitce. Samozřejmě, že RK se vůči takovému nečestnému jednání chrání. Ale všechno se dá obejít, záleží na tom jakou cenu nabídne kupující.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nedoporučuji hledat, jak co obejít.

Obzvláště v případě realitek by se mohlo hodně prodražit.

V případě exkluzívní smlouvy by prodávající buď musel počkat, než uplyne
sjednaná doba, nebo smlouvu vypovědět (pravděpodobně s vysokou pokutou).

_______

K odpovědi Keplera:

Jak pojmenujete jednání realitních makléřů. kteří dávají k podpisu exkluzívní smlouvy,
odvádějí pozornost, aby si podpisující smlouvu nemohl pořádně pročíst.

A už jste četl o realitkách, které uzavřou exkluzívní smlouvy, nemovitosti
nenabízejí a když prodávající ztratí trpělivost a prodají sami, inkasují pokuty?

Tím, kdo se brání nečestnému jednání, podle mne nejsou realitky…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Smode

Obecně záleží na tom zda má či nemá prodejce s danou realitkou tzv. exkluzivní smlouvu. Pokud má, nemůže prodat jinde. Nemá-li, může pozemek nabízet dále i kdekoliv jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jestliže někdo uzavře s realitkou nějakou smlouvu, musí jí obě strany dodržet, nebo platit sankce ze smlouvy vyplývající.
Nelze jí obejít, pokud to smlouva neumožnuje.
Já takoví smlouvy neuzavírám, proto mám nabídku u mnoha realitek i mimo realitky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Ivzez: jistě, jsou realitky a Realitky. Na druhé straně i někteří prodávající jen zneužijí služeb RK, která jim svou rozsáhlou inzercí nebo vlastí databází potenciálních zájemců najde kupce a pak se na ně vyprdnou i za cenu penále. Jak jsem psal, vše záleží na tom, jak je smlouva sepsána.

před 2664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Kepler: No a jak se to dá obejít? Případně jak to bude když s realitkou vypoví smlouvu, platí pak to omezení i nějakou dobu potom?

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nesmím tady dávat podobné návody. Jakmile skončí smlouva, skončí i omezení.

před 2664 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek