jaroš

Když nechám načipovat svého psa,je automaticky nekde v databázy,nebo ho musím někde zaregistrovat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pokud je kód mikročipu vyznačený v očkovacím průkazu psa nebo v jeho cestovním pasu tak mohu prokázat, že se opravdu jedná o doklady toho konkrétního zvířete. Ano, to je pravda.

A víc mikročip nedokáže? Ne, sám ne, ale ve spojení s Centrální evidencí zvířat a věcí ČR ano. Jak vůbec kód mikročipu vypadá a co z něj lze vyčíst? Kód mikročipu vypadá například takto 0000622F24, 9680000030855­86 nebo 5ECF7CEB68A20081. Kód mikročipu neobsahuje ani Vaše jméno, telefon, e-mail. Mikročip nelze ani vyhledat přes satelit. Jakmile se pejsek ztratí, tak již nelze poznat komu patří.

Další odpovědi
irij

Je to místo tetování, které se provádělo do ušních boltců. Je to občanka(identi­fikace) psa.