Když je v autobusu málo místa na nohy, mohu se nějak bránit?

Na vnitrostání lince přijel prapodivný starý autobus, kde bylo tak málo místa na nohy (měřím 185cm), že jsem celou dobu musel sedět v nepřirozené poloze (dost nepohodlné) a má bolavá záda dost trpěla. Mám nějakou šanci získat odškodnění? Volal jsem dopravci, ale to je nurvalý hulvát a vynadal mi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bránit asi těžko.
Máš právo si vybrat jiný spoj.
Popř. ČD

Další odpovědi:

Stříbrný

jo, koupit vlastní pontiac nebo chevrolet, pochop že kvůli Tobě nepřistaví větší autobus...já mám 165 cm a nedosáhnu na stropní držadlo a ten problém je denně
to si mám stěžovat ? vysmějou se mi a oprávněně...

Zlatý

Jo hochu. Je lepší blbě sedět, než dobře stát!

Zlatý

Pokud doložíš, že dopravce porušil nějaký předpis, máš šanci na odškodnění. Zjisti tedy, kterou normu porušili a jdi do toho.

stát celou cestu, nejednou jsem stál (195cm) ve vlaku třeba 8 hodin.

Stříbrný

Týý jóó, kup si auto, jenže pak bys žaloval automobilku.
proč to neskusit že, nějaký prašule - zadara:-(

Musíš vyhodit souseda a nožky si natáhnout na jeho místo přes sedačku.
Je těžké si na tohle stěžovat.

Stříbrný

vidiš já přesně z tohohle důvodu jezdim vlakem. A 185cm není ještě tolik,já mám 206cm .
Jinak bránit se nijak nemůžeš,leda si stoupnout, popř si sednout na sedadlo co je blíže k uličce a strčit nohy do uličky by´t za cenu že se neopřeš.

Bronzový

Tak si kup Rolse nebo Bentleye nebo ještě pokud jsou ještě k mání (byla ukončena výroba!!) Maybacha -v těchto autech,bez ohledu na model je vždy dostatek místa jak vepředu tak i vzadu!!!

Diskuze k otázce

cepice

měl jsem dvě sedadla pro sebe, nohy nebylo natáhnout možné nikde, ani do uličky to nešlo, jelikož tam byla špatně sedačka a bylo to nepříjemné. Ti, co seděli za mnou to měli ještě horší, jelikžo sedadla bxyla poškozená a byla zaklopená dozadu a nešla polohovat, takže tam bylo ještě méně místa na nohy. Naví tam byla nepředstavitelná špína, nalepené žvýkačky. Měli tam být pásy, ale ty byly odmontovány a ponechány jen ty zacvakávací věcičky.

Právě přemýšlím a hledám, co dopravce porušil, zda třeba emá zákonem nějak stanovené normy pro přepravu.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.