Janet

Když byli velké mrazy,tak manželovi přestal jet kamion na dálnici ve Francii.

Odtah stál 50 tisíc a zaměstnavatel tuto částku po manželovi chce-je možné použít pojistku na blbost.(Není známá příčina proč kamion přestal jet)

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano, proto si to pojištění platí. Můj muž má spoluúčast 10% nevím, jak to má ten váš. No dokonce se domnívám, že pokud zaměstnavatel neprokáže zavinění vaším manželem, tak má smůlu a bude to muset jít z pojistky zaměstnavatele, respektive vozu. Rozhodně ať se váš muž proti takovému postupu ohradí. Není to standardní.

Další odpovědi
lukas.zmizik

obávám se, že tohle z pojistky na blbost zaplatit nepůjde…už jen z toho důvodu, že není známá příčina…musí být totiž prokazatelné zavinění na straně zaměstnance (stejně tak, jako pojišťovna neproplatí např. prasklou pneumatiku z důvodu prokázání zavinění)

ale ještě jednou – není známá příčina? pak bych to řešil soudní cestou… tohle bych si strhnout nenechal, a to jsem také bývalý řidič mkd s podobnou zkušeností…

Hykam

Při problému měl kontaktovat zaměstnavatele, aby on sám rozhodl další postup na zprovoznění kamionu.
Myslím, že nemá právo po vašem manželovi částku, problém jím nebyl zaviněn.