fifo

Kdyby se spustila válka s Ruskem a Češi se toho zúčàstnovali, byly by muži povinni jit do fronty? A věková hranice?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Všichni, kdo mají brannou povinnost, tedy v podstatě všichmi občané nad 18, pokud nejsou neschopni vykonávat vojenskou činnou službu a není jim nad 60 mohou být za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu povoláni na mimořádnou službu. Samozřejmě zproštěni by byli vojáci v záloze nezbytní k vykonávání činností zajišťujících chod státu.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-585?#cast4

Další odpovědi
elkon

Branná povinnost byla bohužel zrušena. Armáda je profesionální. Do žádné fronty nepůjdeš, leda tak na banány.

ten který je

Věková hranice je tuším 60 let a mezitím co bychom jeli na východní frontu,ukrajinští muži by se zde postarali o naše ženy.:-)

_Bůh_

Já bych se mobilisace neúčastnil, bych dělal kripla a šel si pro omluvenku. Za císařpána ať se mydlí jiní, já se zabít nenechám. Budu první, kdo bude zdrhat na Západ.

Kelt

Kdyby je podmínková věta a je splněna za určitých podmínek. Naštěstí tyto podmínky nejsou splněny. A tady je více podmínek, které by měly být splněny.

Rocker

Nevidím důvod,proč bych měl jít bojovat za jiný stát.