Avatar uživatele
Jahoda

Kdy vznikl první lak na nehty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, aramah, Pierre před 4846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Traduje se, že zdobení nehtů probíhalo již ve starověkém Egyptě, kde se k líčení nevyužíval lak na nehty, ale henna, či kombinace různých obarvených tuků. Některé prameny ale naznačují, že používání je staršího data a probíhalo již ve starověké Číně, či Japonsku. V 17. století se využívalo vstřikování organických barviv do nehtového lůžka, které vedlo k růstu barevných nehtů.[2]

Moderní laky jsou datovány do roku 1917, kdy se objevuje první růžový lak na nehty v moderní podobě. Následoval rychlý rozvoj a od roku 1920 je lak na nehty již široce prodáván převážně v lékárnách a drogeriích. Nástup II. světové války měl za následek snížení produkce laků na nehty, jelikož látky pro jejich vznik byly potřeba ve vojenství. Jejich nedostatek vedl k hledání alternativních možností, což vedlo k používání nových látek, které jsou používány v moderních lacích na nehty
podle wikipedie

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Určitě vznikl už hrozně dávno. Já jsem hlavně ráda, že vůbec vznikl. Nevím, co bych jinak dělala. Lak na nehty https://www.raj­nehtu.cz/laky-na-nehty/ používám pořád. Mám takovou sbírku, že tam mám snad všechny barvy.

před 1839 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl