Jahoda

Kdy vznikl první lak na nehty?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Traduje se, že zdobení nehtů probíhalo již ve starověkém Egyptě, kde se k líčení nevyužíval lak na nehty, ale henna, či kombinace různých obarvených tuků. Některé prameny ale naznačují, že používání je staršího data a probíhalo již ve starověké Číně, či Japonsku. V 17. století se využívalo vstřikování organických barviv do nehtového lůžka, které vedlo k růstu barevných nehtů.[2]

Moderní laky jsou datovány do roku 1917, kdy se objevuje první růžový lak na nehty v moderní podobě. Následoval rychlý rozvoj a od roku 1920 je lak na nehty již široce prodáván převážně v lékárnách a drogeriích. Nástup II. světové války měl za následek snížení produkce laků na nehty, jelikož látky pro jejich vznik byly potřeba ve vojenství. Jejich nedostatek vedl k hledání alternativních možností, což vedlo k používání nových látek, které jsou používány v moderních lacích na nehty
podle wikipedie

tyna.ryglova

Určitě vznikl už hrozně dávno. Já jsem hlavně ráda, že vůbec vznikl. Nevím, co bych jinak dělala. Lak na nehty https://www.raj­nehtu.cz/laky-na-nehty/ používám pořád. Mám takovou sbírku, že tam mám snad všechny barvy.