Kryšpín

Kdy se usadit bydlet levně a rychle v dnešní době?

Vzít si výhodnou hypotéku stavět, nebo levný pronájem případně odstěhovat se do jižních krajů je lépe užívat si alespoň do třicet čtyřiceti anebo začít včas okolo pětadvaceti.

Odpovědi
Pepa25

Možností je několik:

  • levné bydlení na venkově + dojíždění za prací
  • nabídka bydlení od zaměstnavatele
  • startovací byty

Logický je start v nájemním bydlení, nechápu lidi, kteří pláčou, že si hned po škole nemohou brát hypotéku …

elkon

Není to úplně otázka věku, ale to si musí vše člověk promyslet dobře. Usadit se, když k tomu dozraje. Stejně tak pořizovat své bydlení. Pokud chce člověk bydlet v domku, záleží také na možnostech které má a na dalších okolnostech. Domek se zahradou (ve městě, nebo na vesnici), pro kutily, nebo zahrádkáře, případně řadový domek pro ty, kteří nechtějí bydlet v bytovce, ale manuálně nic neumí. Pronájem bych neřešil, platíš, platíš, ale tvoje to není. Snažil bych se o to, nějakým způsobem se dostat ke svému domku. Pokud na to nemáš, mít aspoň něco našetřeno, zbytek splácet a opět podle možností a vkusu, koupit hotový domek nový, nebo starší, případně ho pak postupně upravit podle potřeby. No a nebo stavět od základu, což je dnes dost běh na dlouhou trať a dost nákladné, také hlavně podle lokality.

Mesiáš

Praha nebo Brno

lakonicky

Za stávající situace je asi nejlepší zůstat u rodičů. Pokud nelze bydlet s rodiči doporučuji usadit se ve Švýcarsku nebo Mauriciu. Největší blbost co můžeš dnes udělat je vzít si hypotéku a zůstat v zemi, která reálně nemá v kase hotovost ani na důchody.

paul1

Bývalo výhodné dělat povolání se služebním bytem, např. školníka, nebo domovníka – správce nemovitosti.

Rokio

Ve Španělsku jsou levné nemovitosti v porovnání s ČR, ale rychlé to podle mě není.