uncle Sam

Kdy se u nás začaly objevovat automaty s videohrami?

Nemyslím hrací automaty, kam hodíte peníze a doufáte, že něco vyhrajete, ale ty kam vhodíte mince a můžete si zahrát nějakou videohru.

Odpovědi
annas

Přečtěte si článek od Ladislava Loukoty

„Hry v Československu před sametovou revolucí: okrajové a odsuzované“

Není to jednoznačné, protože až do 90. let hrávalo jen několik odvážných.

Nejvýznamnějším herním prostředím předrevolučního komunistického státu počátkem 80.,let byly maringotky s herními automaty.

Až v polovině 90. let se legální distributoři se úspěšně usadili a domácí vývojáři přišli s tituly na úrovni světové produkce až zároveň s novým mileniem.

Zdroj: http://bonusweb­.idnes.cz/okra­jove-a-odsuzovane-takove-u-nas-byly-hry-pred-sametovou-revoluci-1gy-/Magazin.aspx?c=A111114­_094342_bw-magazin_lou

dubraro

Poprvé jsem se s tím setkal v roce 1982.