Kdy můžu alkohol po antibiotikách?

Zdravím, dnes v 20:00 dobírám antibiotika (augmentin 1g po 12 hodinách na angínu). Zítra máme rozlučku se svobodou a tak mám dilema, zda pít či nepít. Poradí někdo?
Doplňuji:
Teď jsem se dočel na serveru uLékaře.cz od dvou lékařek:

Dobrý den, během užívání se alkohol na antibiotika nedoporučuje, může se začít následující den po vysazení.

MUDr. Sylvie Richterová

Zdroj: http://www.ulekare.cz/…

Dobrý den, tato antibiotika (tj.penicilinová) se metabolizují poměrně rychle, už cca po 24 hodinách můžete alkohol.

MUDr. Magdalena Žáková

Zdroj: http://www.ulekare.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můžu po 24 hodinách

Doplňuji:
Po 24 hodinách alkohol nebude mít vliv na dobraná antibiotika, ale jde o to, že po antibiotikách má člověk oslabenou imunitu, protože vymítí jak viry a špatné bakterie, tak i "dobré bakterie", které zodpovídají za imunitu člověka, takže jestli to bude opravdu velká divočina a třeba ještě s pěší cestou domů v zimě, tak je dost možný, že člověk onemocní znovu.
Ale já bych vycházela toho, že y rozlučka se svobodou by měla být jen jednou za život ;o)

Další odpovědi:

Stříbrný

Neměl bych pít vůbec

Alkohol anuluje účinek antibiotik, účinek kterých doznívá ještě několik dní po dobrání. A nejnovější vlastní zkušenost? Syn dobral antibiotika na anginu po 12 hod v sobotu, v sobotu jel za přítelkyní, která pro něj přijela autem, ale v neděli šli na procházku (bylo hezky, ale foukal ošklivý vítr) a ve středu šel na pivko, no a ve čtvrtek zase "slehl" a šel k doktorce se znovu bolavým krkem. Tak záleží na tobě, jak dlouho můžeš marodit

Zlatý

Neměl bych pít vůbec

Zlatý

Můžu po 24 hodinách

Můžeš,ale raději to nepřehánět!

Zlatý

Neměl bych pít vůbec

Pamatuji si, že mi v jednom rozhovoru, kdysi jeden známý lékař říkal, že antibiotika mohou "pracovat" v organismu klidně až měsíc. Záleží na imunitě a celkové kondici jedince. Proto také, když se člověk po ukončení léčby nechová nějakou dobu jako rekonvalescent a ihned se vrhne do víru života, nemoc se obvykle vrátí, je horší a musejí se předepsat daleko silnější antibiotika, než byla ta původní, která by už nezabrala. Dovedeš si jistě představit, co to udělá s organismem.
Myslím, že slavit se dá i bez alkoholu. Na své zdraví bys měl hledět především.
A pak - pomohu si Svěrákem - Kamarád se žení dvakrát, třikrát za život...:-)
Doplňuji:
A ještě - Fry není Bender, tak bacha na to! :-D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.