Avatar uživatele
Fry

Kdy můžu alkohol po antibiotikách?

Zdravím, dnes v 20:00 dobírám antibiotika (augmentin 1g po 12 hodinách na angínu). Zítra máme rozlučku se svobodou a tak mám dilema, zda pít či nepít. Poradí někdo?
Doplňuji:
Teď jsem se dočel na serveru uLékaře.cz od dvou lékařek:

Dobrý den, během užívání se alkohol na antibiotika nedoporučuje, může se začít následující den po vysazení.

MUDr. Sylvie Richterová

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/alkohol-a-antibiotika-25165

Dobrý den, tato antibiotika (tj.penicilinová) se metabolizují poměrně rychle, už cca po 24 hodinách můžete alkohol.

MUDr. Magdalena Žáková

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/antibiotika-27897

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fry

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, hanny 2 před 4371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Můžu po 24 hodinách

Doplňuji:
Po 24 hodinách alkohol nebude mít vliv na dobraná antibiotika, ale jde o to, že po antibiotikách má člověk oslabenou imunitu, protože vymítí jak viry a špatné bakterie, tak i „dobré bakterie“, které zodpovídají za imunitu člověka, takže jestli to bude opravdu velká divočina a třeba ještě s pěší cestou domů v zimě, tak je dost možný, že člověk onemocní znovu.
Ale já bych vycházela toho, že y rozlučka se svobodou by měla být jen jednou za život ;o)

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Neměl bych pít vůbec

Alkohol anuluje účinek antibiotik, účinek kterých doznívá ještě několik dní po dobrání. A nejnovější vlastní zkušenost? Syn dobral antibiotika na anginu po 12 hod v sobotu, v sobotu jel za přítelkyní, která pro něj přijela autem, ale v neděli šli na procházku (bylo hezky, ale foukal ošklivý vítr) a ve středu šel na pivko, no a ve čtvrtek zase „slehl“ a šel k doktorce se znovu bolavým krkem. Tak záleží na tobě, jak dlouho můžeš marodit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Neměl bych pít vůbec

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Můžu po 24 hodinách

Můžeš,ale raději to nepřehánět!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Neměl bych pít vůbec

Pamatuji si, že mi v jednom rozhovoru, kdysi jeden známý lékař říkal, že antibiotika mohou „pracovat“ v organismu klidně až měsíc. Záleží na imunitě a celkové kondici jedince. Proto také, když se člověk po ukončení léčby nechová nějakou dobu jako rekonvalescent a ihned se vrhne do víru života, nemoc se obvykle vrátí, je horší a musejí se předepsat daleko silnější antibiotika, než byla ta původní, která by už nezabrala. Dovedeš si jistě představit, co to udělá s organismem.
Myslím, že slavit se dá i bez alkoholu. Na své zdraví bys měl hledět především.
A pak – pomohu si Svěrákem – Kamarád se žení dvakrát, třikrát za život…:-)
Doplňuji:
A ještě – Fry není Bender, tak bacha na to! 😁

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví