Neonka

Kdy mohu andulce odebrat vajíčko ?

Chovám jen jednu andulku, dnes snesla vajíčko.
Mohu jí ho odebrat hned nebo s odebíráním nemám spěchat ?
Je možné, že bude ve snášce ještě pokračovat ?
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Je možné že bude ještě pokračovat. Odebrat jí ho můžeš kdykoli

sesednizkola

Asi za dva týždne po párení kladie samička vajcia. V tom čase by klietka mala byť v teplej miestnosti a vzduch by nikdy nemal byť priveľmi suchý. Samičky anduliek zvzčajne kladú päť alebo šesť vajíčok. Znášaju ich po jednom, vždy obdeń. Len čo samička začne klásť vajcia, bude na nich sedieť, aby ich udržala v teple a vysedela ich, a takmer nikdy nebude opúšťať búdku s hniezdom. Dokiaľ sa mládatá nevyliahnu, je samička závislá na samčekovi, ktorý jej nosí potravu.

Zdroj: http://www.ke­falos.estranky­.cz/clanky/an­dulka-a-jej-hniezdenie/an­dulka.html