Avatar uživatele
mzy

Nemocná andulka: zvracení, únava, neklidnost – co s ní?

Má andulka je už minimálně týden nemocná. Je neustále na dně klece a spí. Každé půl hodiny se chodí najíst a neustále zvrací bílý nehlenový výtok. Je furt načepířená. Opravdu nevím co s ní je, jestli něco špatného sezobla či nějak onemocněla, fakt netuším. Je to vycvičený mazel a nerad bych o ní přišel, pokud je to vážné zajdu k lékaři, ale jestli máte nějakou radu, rád bych jí vyzkoušel. Prosím pomoste mi s léčbou.
Děkuji
Doplňuji:
Potřebuji poradit, jelikož jsou teď svátky a k veterináři mohu až po nich… Takže něco dočasného, abych jí nějak pomohl a ulehčil jí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mzy

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4866 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Takhle malý tvoreček potřebuje prohlédnout od veterináře .Nenechte ji trápit.Měli jsme 3 andulky a jejich odchod jsem nesla velice těžce.
Doplňuji:
Já bych zavolala veterináře on přijede, protože u ní může jít o hodiny.Vím, jak to bylo rychlé u nás.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

To jsou vážné příznaky.Neváhejte a co nejdříve navštivte veterináře.Nevím jak je stará ale to nic nemění na tom že je to vážné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Asi bych nečekala a zašla k veterináři, zejména, pokud ptáčka máte hodně rád… léčit zvířátka „amatérsky“ se dost nedoporučuje, protože jim některé pro lidi neškodné a zdravé věci můžou dost ublížit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzy

No ted jsou svatky proto se ptam, jinak bych nevahal a sel k veterinari… Proto se tedy ptam jestli nevite jak docasne toto lecit… Jsou ji 4roky, samice.

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Pokud má nějaké vitamínové doplnky tak jí je odeberte.Může být předávkovaná těmito doplnky.

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzy

Děkuji, ale žádné doplňky kterýma by se mohla předávkovat tam nejsou. Takže tím to nebude. ☹

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Jaký má trus?

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzy

Trus je normální. Další poznatek je že je nejspíš hodně neklidná protože občas jde i v noci k míčku a vyhazuje ho do vzduchu. Opravdu netuším co se děje a už jsem napsal veterináři a v sobotu tam zajdu.

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Alespon jedna dobrá zpráva s tím trusem.Držím palce a když tak dejte vědět jak jste pořídil.

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzy

A nevíte co by to mohlo být? Myslíte že něco špatného sezobla nebo jeto nějaký parazit?

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

To opravdu nevím.Otrava by měla ale rychlý průběh.Možná vše ukáže laboratorní vyšetření.

před 4866 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzy

Mám špatnou zprávu. Byl jsem u veterináře, dal nám nato antibiotika. Přijeli jsme domu a andalka asi po jedné hodině zemřela. Takže šťastné a veselé… JInak moc děkuji za rady.

před 4865 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek