zzzzz

Kdy mohou houkat sirény?

Vždy jsem si myslela, že sirény slouží k varovaní obyvatelstva. Vím, že první středu v měsíci je jejich zkouška. Dnes mě překvapilo, jejich houkání na poctu.

Nechci nijak diskutovat ani znevažovat úctu k padlým vojákům, jen mě zaráží to houkání sirén. Zvony kostela chápu, ale ty sirény ne.

Hledala jsem po netu, důvody houkání sirén, a všude jsem našla jen 3důvody

  • varování obyvatelstva
  • svolání hasičů k požáru
  • zkouška sirén

Zná někdo z vás důvod „pocta padlým vojákům“?

Hledala jsem i ve starších odpovědích, a narazila jsem také jen na tyto důvody.

http://www.hzscr­.cz/clanek/va­rovani-obyvatelstva-v-ceske-republice.aspx

Nejlepší odpověď
anonym

Aniž bych se chtěl dotknout blízkých oněch padlých (jim samotným už je to fuk), považuju takový důvod k ´houkání´ za zhovadilý.
😉
Netuším, kdo o použití sirén rozhodnul, zřejmě se chtěl ´někdo´ zviditelnit a na smutné události parazituje.
:-O

Další odpovědi
anonym

Kdyby projel sevevražedný terorista na motocyklu
okolo parlamentu,rád bych si ty sirény poté s chutí poslechl.

Doplňuji:
Jinak žádný důvod nevidím,zemřeli lidé,kteří se na tuto cestu dali,muselí s tím rizikem do toho jít.

suaeda

Odpověděla jste si dobře sama. Nyní to byla prapodivná výjimka. Ale někdy se stane, že zastaralé elektronické instalace u rotačních sirén způsobí nepřetržité houkání. Co to způsobí na menší vsi si dovedete představit. Naštěstí dnes si obce pořizují modernější zařízení tzv. bezdrátový rozhlas, které nejenom houká, ale lze je využívat i jako běžný obecní rozhlas.

anonym

V jednom meste jsem taky nechal spustit sirenu pri pohrbu hasice. Kdyz se sjedou hasici na pohreb v autech, spusti pru spousteni do hrobu sireny na autech. Je to posledni pocta (jako potlesk u herce). Je to poruseni zakona a vyhlasky, ale kazdy to respektuje. Az zemre hasic u zasahu, budu chtit po vlade taky republikove spusteni siren a zvonu. Uvidim co poslanci odpovi.
Doplňuji:
vyhl. c.380/2002

zzzzz

Jugare, já nechci zpochybňovat jejich smrt, je mi těch kluků i jejich rodin velice líto, jde mi o to, zda je možné takto zneužít výstražný systém.

anonym

Neni za to ani pokuta.