Carinata

Kdo zaplatí výměnu olověné přípojky pitné vody za plastovou pro rodinný domek?

Potrubí je bez poruchy, ale myslím, že nevyhovuje dnešní normě. Vede pod obecní silnicí a chodníkem a pak asi jen 1,5 m na našem pozemku. Dům chci opatřit odvodňovací drenáží a nechci tam pak znovu kopat a řešit přívod vody.

Odpovědi
cukrar

Z vlastní zkušenosti, páteřní vodovodní řád je vodovodů, od něj přípojky jsou ve Vašem vlastnictví, včetně oprav a údržby.

Takže novou přípojku si zaplatíte Vy.

quizzi

Vlastník přípojky, což budete s největší pravděpodobnos­tí Vy.

mosoj

Vlastník přípojky je od vodovodního řádu až k vodoměru, společnost, která provozuje vodovodní řád. Od vodoměru dále je to vaše vlastnictví.
Rozhodující bude , zda to potrubí splňuje dnešní normy nebo ne. Pokud ne, měla by to vyměnit společnost vlastnící vodovod na svoje náklady. Pokud ano a budete nadále trvat na výměně, zaplatíte to vy.