Usoman

Kdo vyrábí euro přepravky?

Zdravím, chci se zeptat kdo vyrábí europřepravky. Vždy jsem si myslel, že to vyrábí jen jeden jediný výrobce (má na to svůj patent či něco podobného). Ovšem na netu mi vychází, že je vyrábí TBA plastové nádoby sro a pak i Auer Packaging. Je tomu skutečně tak? Je více výrobců? Není možný, že je jeden jen přeprodává? Ví o tom z vás něco víc?

Odpovědi
paul1

Našel jsem, že společnost Schoeller Allibert Ostrava:

Zdroj: https://www.scho­ellerallibert­.com/cz/novin­ky/euro-pepravky

cochee

Nic o tom nevím, ale si myslím, že když se to jmenuje „euro“ přepravka, tak jde o jakýsi „euro“ standard (ať už de facto anebo stanovený nějakou euronormou) a mohlo by jít o nějaký volný průmyslový vzor, který může vyrábět kdokoli, pokud to vyhoví nějakým těm testům. Samozřejmě když to vyrobím já na 3D tiskárně, tak byť to bude vypadat jako €-přepravka, tak to asi nevyhoví nějakým pevnostním/nos­nostním atd. nárokům a testům.