bolak

Kdo vybírá zkratky které jsou zobrazený při fotbalových utkáních na televizní obrazovce pro jednotlivé týmy?

Dělá to až grafik ve studiu a nebo je to někde předem ustanovené, že tenhle tým bude mít v evropské lize tuhle zkratku?

Odpovědi
Psychotic

Stanovené předem to určitě není, vždyť při přenosu z Plzně měl Željezničar Sarajevo zkratku SAR a při zápasu v Bosně to byl ZELJ. Podle mě to určuje režie přenosu, ale je to jen tip.

Bobík147

Jak kde. V Evropské lize hraje tolik týmů, že oficiální zkratky nejsou. Když hrajou týmy v jedné lize, například česká Gambrinus liga, tak své zkratky mají dané oficiálně. Národní týmy mají taktéž zkratky oficiálně.