zjentek

Kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje?

Téma – vrah.

Putin kontroval Bidenovi říkankou:

"…když se v dětství s kamarády na ulici přeli, tak si říkali: „Kdo to říká, ten to je.“ To podle něj není jen dětská říkanka. „V jiném člověku vždy vidíme své vlastní kvality a myslíme si, že je stejný jako my,“>>>https:­//www.novinky­.cz/zahranicni/svet/cla­nek/putin-kontroval-bidenovi-rikankou-40354519#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=EG3qpL5OM­Mc-202103200808&­source=hp&seq_n­o=7&utm_campa­ign=&utm_medi­um=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

No není ten Putin úžasný a krásný? Prostě borec? Myslím si že ano a taky že kdyby se v práci nechal zdržovat kašpary a šašky, resp. „mluvkama“, nikdy by nemohl TAK DLOUHO vládnout tak obrovské a bohaté zemi. Ano ano, svůj životopis si píšeme sami. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě v kritice by neměly hrát roli emoce, především v jednání představitelů. státu, Nejde o diplomatické jednání?

Kdo to říká, ten to je, tomu se rýmuje. Původní dětská říkanka. Když se něco rýmuje, tudíž se to shoduje, pasuje je to jako narážka na to, jaký proějšek je.

Je vidět, že se říkanka používá i v Rusku. Podobně podle sebe soudím tebe. Pohled na druhé lidi vypovídá hodně o člověku samotném.

Myslím si, že chování obou nebylo vhodné. Určitě to zhorší vztahy mezi USA a Ruskem.

Řeším jen formu. Prokáže se pravda?

Další odpovědi
JežíšKristus

Ano, krásná dětinská reakce.

hapiky

Možná jde jen o to, že Amíci nejsou až tak moc ochotni sedět a mluvit u stolu s někým, kdo má špinavé ruce a nejen špinavé, má na nich krev.

Kelt

Tak pokud jsi viděl film Clifhanger , hrál tam Stalone a ten hlavní padouch, který zabíjel lidi, řekl asi toto. Zabiješ jednoho, jsi vrah, zabiješ tisíce a jsi hrdina a dobyvatel. Nebo to je tuším od Stalina – Smrt jednoho člověka je tragédie, smrt milionů je statistika.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

JK souhlas! Dětinské reakce bývají často ty nejhlubší.

JežíšKristus

Ale ke státníkům se jaksi nehodí… ukazuje to, kdo dokáže podat komplexní odůvodněnou odpověď, a kdo se zmůže na dětinský výkřik do tmy.

zjentek

Rozhodující je účinek. I dětinský výkřik do tmy může zachránit miliony, zatímco komplexní diskuze na politické úrovni nemusí přinést nic, anebo naopak také může přinést lidstvu zkázu a utrpení. Na kterou stranu se kloní Ježíš Kristus? Vždy báječná a líbivá řeč, které lidé z nepochopitelných důvodů rádi věří? No jo no, nechápu- li souvislosti sám, musím poslouchat ty „komplexní“ v líbivém projevu. Tolik k autoritám a „celému“ Ježíši Kristu zjentek. (; Nechte čisté duše mluvit dětinsky, NEUBLÍŽÍ VÁM! (;