Kdo se mi připojuje na WiFi?

Máme doma bezdrátovou síť a mám pocit, že se mi někdo ze sousedů na ni připojuje. Hlavně to poznám tehdy, když stahuju pomalu nebo když mi Rapidshare píše, že už někdo z mé IP adresy stahuje. Jak můžu zjistit, jestli je někdo je připojený?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud máte přístup na váš router nebo "wifirouter":http://wifi.aspa.cz/ tak se ve vaše PC dostanete do administrace routeru a tam lehce zjistíte kdo je připojen včetně datových toků. Samozřejmě zde můžete provést i blokaci. Nejjednodušší je zakázat veškeré přístupy a povolit pouze MAC adresu vašich zařízení.

Další odpovědi:

Pokročilý

Určitě na routeru v seznamu připijených PC, popřípadě v LOGu routeru. Obojí vyžaduje základních znalostí PC a sítí.

Pokročilý

Jednodušší než zjišťovat, zda je na Vás někdo připojený je zajistit wifi heslem, aby se nikdo připojit nemohl.

Pokročilý

Tak zaprvé byste si doma měli Wifi zabezpečit. K tomu slouží šifrování. To nastavíte na routeru. Do jeho administrátorského režimu se dostanete tak, že otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku napíšete IP adresu routeru (viz manuál). Tam se můžete i podívat, jaká všechna zařízení jsou k němu připojená. Taková informace by se měla nacházet hned na první stránce nebo někde v položce Log (záleží na značce routeru). Uvidíte přidělenou IP adresu, MAC adresu síťové karty takového počítače i jeho název.

zamknete si ji a nikdo se pripojovat uz nebude

Pokročilý

zjistíte to ve svém počítači - routeru

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.