Kdo se mi připojuje na WiFi?

Máme doma bezdrátovou síť a mám pocit, že se mi někdo ze sousedů na ni připojuje. Hlavně to poznám tehdy, když stahuju pomalu nebo když mi Rapidshare píše, že už někdo z mé IP adresy stahuje. Jak můžu zjistit, jestli je někdo je připojený?

Nejlepší odpověď
Lencis

Pokud máte přístup na váš router nebo wifirouter tak se ve vaše PC dostanete do administrace routeru a tam lehce zjistíte kdo je připojen včetně datových toků. Samozřejmě zde můžete provést i blokaci. Nejjednodušší je zakázat veškeré přístupy a povolit pouze MAC adresu vašich zařízení.

Další odpovědi
Dandi

Určitě na routeru v seznamu připijených PC, popřípadě v LOGu routeru. Obojí vyžaduje základních znalostí PC a sítí.

LuciJe

Jednodušší než zjišťovat, zda je na Vás někdo připojený je zajistit wifi heslem, aby se nikdo připojit nemohl.

Olaf

Tak zaprvé byste si doma měli Wifi zabezpečit. K tomu slouží šifrování. To nastavíte na routeru. Do jeho administrátorského režimu se dostanete tak, že otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku napíšete IP adresu routeru (viz manuál). Tam se můžete i podívat, jaká všechna zařízení jsou k němu připojená. Taková informace by se měla nacházet hned na první stránce nebo někde v položce Log (záleží na značce routeru). Uvidíte přidělenou IP adresu, MAC adresu síťové karty takového počítače i jeho název.

s.dadulka

zamknete si ji a nikdo se pripojovat uz nebude

Attack-design

zjistíte to ve svém počítači – routeru

gobls

Tohle ještě nemusí znamenat cizí připojení k vašemu routeru, pokud IP adresu a rychlost sdílí už poskytovatel připojení.