karosmin

Kdo půjčuje stále Řecku ty miliardy?

Jen tak mimochodem 20. července 2015 řecká vláda odeslala věřitelům splátky dlužných částek v hodnotě 6,25 mld. eur a přitom současně obdržela překlenovací úvěr ve výši 7,1 mld.

Nejlepší odpověď
anonym

Pointa je, že Řecko není chudá země a má prostředky i zdroje k velkým ziskům. Právě proto rozhazovali tak moc, že zbankrotovali. Nyní je mají okolní státy v šachu, jelikož blokádou skutečného pádu si drží všechny dluhy v rohu a tlačí stát ke splácení. Propad měny a ztráta bank by Řecko velmi osekala o spoustu dluhů. Za svou blbost nyní budou dlouho tvrdě platit. EU jim nikdy nepomůže tak, aby se postavili na nohy. Naopak nyní mají otloukánka, který bude škemrat o milost …

Další odpovědi
Aura

Všichni. Státy, vlastní lid, organizace, banky, podniky z celého světa. Nejvíc z Evropy, z EU a samostatně i z jejich států. Existuje hranice státního deficitu, HDP a ekonomiky státu, pod kterou když se ten stát dostane, tak už by se neměl financovat jinými státy a organizacemi, ale měl by se nechat „zbankrotovat“, projít pravou krizí bez půjček, aby se z ní dostal. Jenže těm státům a organizacím se to takhle hodí (nejen úroky) a není to jen Řecko, ale desítky dalších států. A pod tou pomyslnou hranicí, za kterou by se státy neměly dostat, je jejich skutečně spousta.

Pepa25

Nechápu, jakou relevanci má dnes smysl vytahovat situaci starší než 5 let ..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Gardner Smit

Příspěvek smazán administrátorem.