Kdo píše obsahy filmů v televizi, myslím to, co běží např. v EPG?

Teď přes prázdniny tam snad najali jako brigádníky žáky 1. stupně ZŠ, protože jsou tam gramatické chyby, nespisovné výrazy a slohově teda taky zážitek. :-(

Odpovědi:

Zlatý

Tady ne ?
Doplňuji:
Vůbec nejde o odborníky, ale o školství a styl života. Ani dnešní odborníci se neumí vyjadřovat.

Bronzový

To mosoj: to jsem už konstatovala někooikrát; ale tady nejsou odborníci, jako by měli být v mediích, kam už jsem taky psala, ale ...
Doplňuji:
Také marně upozorňuji na chybnou výslovnost cizích slov a délek latinských samohlásek - hrách na zeď!

Bronzový

Taky jsem si všiml, že to u některých společností nejspíš dělá vrátný tak, že něco přepíše z levného tv magazínu. V některých případech to asi za vrátného dělá automaticky nějaký počítač. Zjevně je snad nad finanční nebo organizační možnosti některých stanic pověřit touto duševně náročnou prací někoho s natolik dostatečným základním vzděláním, aby zvládl:
- jazyk český
- alespoň přepsat cizojazyčné názvy
- stručně vyjádřit žánr a základní zápletku filmu nebo téma pořadu
- neprozrazovat předem obsah hraného filmu, zvláště pak dílu seriálu, do detailu a na několik stránek.
- uvést u reprízovaných rozhovorů, publicistických pořadů a naučných filmů z oborů, v nichž mezitím došlo k novým objevům, datum vzniku.

Co naplat. Nejsou ani peníze ani lidi.

Nebo že bych byl natolik rozmazlený hnidopišský náročný divák ... ?

Diskuze k otázce

Zlatý

led

talka,
"odborníci, jako by měli být v mediích" sú aj tu. Ale sú tu aj "odborníci, jako by neměli být v mediích" a dávajú odborné mediálne rady. Kde je pravda? ...asi vo hviezdách...
mosoj,
máte pravdu, súčasní odborníci, žiaľ, aj mediálni, sa zamerali hlavne na svoju odbornosť a akosi pozabudli na vyjadrovanie sa vo vlastnom jazyku.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.