Karlos24

Kdo nese odpovědnost za dopravní nehodu? (viz podrobnosti)

Ve městě, na jednoproudové silnici,se kterou se táhne souběžný tramvajový pás(oddělený pouze plnou čarou), zastaví řidič auto a odběhne si něco vyřizovat. Zřejmě počítá s tím, že ostatní jeho auto objedou přes tramvajový pás. Jede-li jiný řidič a nestačí včas zaregistrovat stojící auto a nabourá do něj. Např. v důsledku toho, že řidič jedoucí před ním objel stojící auto na poslední chvíli. Je potom na vině řidič, který auto nechal v silnici? (V Plzni je to celkem běžná praxe..)

Nejlepší odpověď
Otass

použil bych klasické „co neubrzdíš, neukecáš“…

Další odpovědi
mosoj

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/529817/Vys­trizek.JPG

jpau

Jak říkal Otass, taky bych to tak viděl.

Ber to takhle – na komunikaci vznikla překážka a řidič s tím nepočítal. Čistě hypoteticky – je to stejné, jako kdyby tam padnul strom.

To že řidič, co vozidlo postavil kam neměl a dopustil se přestupku (?) je věc další, a s tím co se stalo to nemá co společného.

(Zkus si autem projet Prahu 🙂 )

anonym

Jednoznačně vidím jako viníka dopravní nehody řidiče, který naboural do stojícího vozidla – nepřizpůsobil rychlost svého vozidla dopravní situaci. Je jedno, že řidič jedoucí před ním se stojícímu vozidlu vyhnul na poslední chvíli a je také jedno zda stojící vozidlo stálo v zákazu stání nebo zastavení, či jinak vymezeném úseku vozovky, kde parkovat neměl.