Avatar uživatele
Registrovaný

kdo mi zaplatí použití autolékárničky při dop.nehodě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Oprostím se od toho, abych soudil vaši myšlenku, ale podívejme se na váš dotaz z pohledu práva.
Občanský zákoník hovoří takto:
§ 419
Kdo odvracel hrozící škodu, má právo na náhradu účelně vynaložených nákladů a na náhradu škody, kterou přitom utrpěl, i proti tomu, v jehož zájmu jednal, a to nejvýše v rozsahu odpovídajícím škodě, která byla odvrácena.
Takže své právo můžete uplatnit proti tomu, komu jste pomohl tím, že jste použil svou autolékárničku.
Ale je zde ta morálka, ale tu jak říkám nekomentuji.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tak to by mě nenapadlo, kdo vám zaplatí když lidem pomůžete? .....to je fakt teda goooooooooooooól


Avatar uživatele
Bronzový

Schválně,jestli by jste si vzpoměl(a)vy,kdyby vám někdo pomohl,koupit mu novou lékárničku.Ale co kdyby? Dejte si do ní i adresu a doklad o zakoupení :(
Hned si o vás udělá obrázek.


Avatar uživatele
Stříbrný

to si snad děláte srandu?!?!


Avatar uživatele

Tak ze,tu lekarnicku tam mas pro paradu?A co kdyz se vyflaknes sam/a a najde te nahodny chodec a pouzije nahodne Tvou cennou lekarnicku,aby ti zachranil tvuj zivot-budes ho honit po soudech,ze na tebe vyplacal neco z Tve lekarnicky.


Avatar uživatele
Zlatý

Viník dopravní nehody


Avatar uživatele
Pokročilý

Nikdo. Spíš se de iure vystavujete nekompletní povinné výbavy vozu.
hezký den


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud bych někomu pomohl při nehodě, nebo dokonce zachránil život, těšil by mě už jen ten pocit. A novou lékárničku bych si koupil automaticky dle potřeby a bez zjišťování kdo mi ji proplatí. Nikdy nevíš jestli ji sám nebudeš někdy móóóóc potřebovat.


Avatar uživatele

Pikantní otázka. Poskytnutí pomoci je povinnost. Jelikož neposkytnutí pomoci je (zjednodušeně) trestným činem, nelze se (dle mě) domáhat v rámci civilního práva dle paragrafů o "obecné" odpovědnosti za škodu (§ 420 n. Obč.Z.) či dokonce dle objektivní odpovědnosti za škodu "z provozní činnosti", ale zřejmě by bylo nutné tuto škodu uplatnit u Českého státu, tedy České republiky... Samozřejmě, kdybych tlakové obinadlo použil v noci k utěsnění plynového potrubí souseda, jehož by dozajista do rána otrávil plyn, měl bych proti němu nárok účelně vynaložených nákladů.


Avatar uživatele
Stříbrný

anonyme, já Vám ji proplatím, páč mě 150 Kč nevytrhne a klidne lekárnu uhradím.
Pokud to byla jen právní otázka, již byla správně zodpovězena....dle občanského zákoníku postižený komu byla poskytnute pomoc.

niemande, mýlíte se, nemůže de jure dostat sankci, pokud bude mluvit pravdu.....


Avatar uživatele
Pokročilý

To si děláte srandu ? To Vás těch 220,- korun za novou lékárničku zrujnuje ? Počkejte až budete potřebovat pomoc Vy . A někdo po vás bude chtít zaplatit lékárničku ze které něco použil.Jak se říká "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě."

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.