steipavka

Kdo mi poradí,jaká fotovoltaika je vhodná pro náš dům?Máme plynové wafky v 6 .pokojích!

Nejlepší odpověď
zjentek

Jde pouze a čistě jen o to, kolik prostoru pro panely najdeš (fasády, střechy…). Přebytečnou elektřinu pak zpětně prodáš do sítě, my, spotřebitelé, ti to zřejmě rádi zaplatíme.

Další odpovědi
cappuccino

Nejsem sice odbornik na solarka ale vas dotaz me dost pobavil.
Pro vypocet poctu panelu je zapotrebi vedet velikost strechy, velikost mistnosti, material zdi, izolaci, ale predevsim i to, kam tu ziskanou energii budete rozvadet? Do tech wafek urcite ne?!
Pokud mate wafky, tak predpokladam, ze v dome nejsou radiatory. Jak byste potom to teplo chteli rozvadet?
Taky je treba mit mistnost, kde budou umisteny baterie a ovladaci jednotky, zasobnik na teplou vodu. Nechte si to spocitat odborniky a oni vam udelaji predbezny rozpocet.
Je to velka suma, ale dostanete dotace a navratnost je tak 5 let.
Urcite si najdete firmu, ktera vam ty dotace vyridi primo s dodavatelem.
Ted jsou totiz nekteri dodavatele, kteri dotace nechteji poskytovat.
To vsechno je potreba si zjistit predem.

magorvkleci

Fotovoltaika netopí, ale vyrábí elektrický proud. Fotovoltaika může v určité denní době poskytovat proud i pro tepelné čerpadlo. Ale předpokládám, že kvůli náhradě plynových přímotopů (wafek) se ptáš spíš na tepelné čerpadlo.

elkon

Firmy, které se tím zabývají. Hledejte u známých, nebo kamarádů, kteří třeba mají už zkušenosti, nebo podle referencí na jednotlivé firmy.
Wawky nejsou právě moc ekonomické topidlo.

Jiří Bohumil

Fotovoltaika nemá s plynovým topením nic společného. Fotovoltaika vyrábí el. proud pro případné napájení el. spotřebičů v bytě. Vyjímečně by mohlo jít o napájení tepelného čerpadla, ovšem to je málokdy realizovatelné. V době kdy je potřeba topit (zimní období), je většinou málo slunečního svitu.
Pokud jde ale o náhradu plynového vytápění tepelným čerpadlem, pak je nutné se obrátit na odbornou fírmu, nebo nějakého odborníka, který na základě přesnějších údajů o vašem bytě – domě, by byl schopen provést aspoň rámcový propočet, případně aspoň odborný odhad, jaký výkon tepelného čepadla by byl u vás vhodný. Je k tomu ale potřeba poměrně dost informací o daném objektu a prostorech. To že máte nyní 6 wafek neříká vůbec nic! 😉

Alesh

Těch firem je celá řada, prostě je poptej, oni ti 1) řeknou, co je potřeba, 2) ti udělají i kalkulaci a 3) ti to pak i zrealizují vč. zajištění dotace. Mám dojem, že ČEZ jako jeden z mála umí to, že ti dá cenu už sníženou o dotaci. Některé jiné firmy dělají to, že ty nejdřív zaplatíš plnou cenu a pak čekáš na dotaci. Tudíž v první fázi je nutné mít celou tu částku. Prostě oslov 2–3 firmy, ať ti dají nabídku, ty si pak porovnej a buďto si vybereš nebo ne. To je celý.

Zdroj: https://www.cez­.cz/cs/techno­logie/fotovol­taika

Jana5678

Podle mě byste se měla poradit s tím kdo vám jí bude instalovat. Naše fotovoltaika je od dodavatele energie ČEZ. Všechno nám vysvětlili předem a podle mě to bylo nejlepší rozhodnutí. Jsem ráda, že jsme se nenechali oklamat nějakou firmou, které teď poslední dobou okrádají lidi. Znám hodně lidí v našem okolí, co se nechali napálit a teď nemají peníze ani fotovoltaiku.

cappuccino

@steipavka: stejnou otazku jste polozila cca pred 12 lety a nikam jste nepostoupila. Takze skoda casu a energie lidi, kteri se snazi vam pomoci.