kia

Kdo je majitelem vodovodní přípojky od hydrantu k vodoměru??

Nejlepší odpověď
elkon

Vodovodní přípojka není od hydrantu. Přípojka je od hlavního uzávěru na vodovodním řadu. Hydrant slouží pro jiné účely. Vodovodní přípojku pořizuje na své náklady majitel nemovitosti (odběratel), není-li dohodnuto jinak, proto je jejím vlastníkem. Činnosti spojené s napojením na vodovodní řad hradí vlastník (investor) přípojky.

Další odpovědi
Filip84

Elkon Ti odpověděl pregnantně, já to pouze doplním.

V zásadě to tak je: máš nějaké místo, nějakou šachtu, nebo tak něco, kde je hlavní trubka vodovodního řadu. Ty si uzavřeš contract s dodavatelem vody, na základě toho si vykopeš, položíš, zahrabeš atd., ty trubky do baráku, napojíš, no a pak se dohodneš s dodavatelem, on Ti musí naplánovat odstávku, zastavit vodu, Ty se napojíš a celé to napojení, krom vodoměru, je Tvoje.

Ovšem, můžeš, třeba, bydlet v paneláku, a nebo ne v paneláku, ale třeba v nějaké chatové oblasti, nebo satelitním městečku, nebo tak něco, no a tam vybudovala tu vodovodní přípojku obec. Prostě se obec domluvila s dodavatelem vody a zafinancovala to, i zrealisovala. Ale dodavatelem vody obec není. Pak může být, že Ty se napojíš na nějakou přípojku v šachtě, ale vodoměr bude o XX – XXX metrů dál v jiné šachtě, protože z pohledu dodavatele vody je to soukromé potrubí, i když nepatří Tobě. Obvykle to pak udržuje obec.

Je to podobné jako s elektrisací, může v tom být spousta proměnných, dřív (za Husáka a dřív) se to tak velice moc neřešilo, takže, často není voda ani zakreslená v Grundbuchu, nebo je, ale vede jinde, nebo vede po cizím pozemku bez příslušných práv břemen etc. etc.

Nejde, proto, na takto vágně položený dotaz odpovědět taxativně.