stana73

Kdo je držitelem nepřekonaného, nejdelšího světového rekordu ve sportu?

Nejlepší odpověď
standa

Mezi horké favority patří určitě Jarmila Kratochvílová a její stále platný světový rokord v atletice, který dosáhla v roce 1983

A čas si pamatuji taky 1:53,?? min. (teda setiny vteřiny si už nepamatuji) 🙂

Další odpovědi
Já...

SPORT je široký pojem, ale myslíte-li lehkou atletiku, tak to je v současnosti Jarmila Kratochvílová (od r.1983?). Jejím předchůdcem co do NEJstaršího svět.rekordu byl, pokud se nemýlím, Bob Beamon se svým skokem do „21.století“ (892cm) vyhrál na olympiadě 1968 v Mexiku závod ve skoku dalekém… Překonal ho (o 3cm) až Mike Powell zač.90.let. A drží ho (mimochodem) dodnes (takže už taky cca 20let…)

skarabeus

Usain Bolt 9.58 v Pekingu a štafeta 4×400 metrů