Avatar uživatele
mosoj

Kdo by měl být postižen pokutou? Nikdo nejste oprávněn bez mého vědomí zveřejňovat údaje o mně.

Nedávno zde jeden také uživatel zveřejnil moji plnou adresu a jméno.
Jak jsem se informoval na Úřadě pro ochranu osobních údajů, pokud podám stížnost zcela jistě uspěji.
Měl by být potrestán ten uživatel, nebo Odpovědi, kterým to byla putna.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, briketka10, gagaga, zzzlatokopka před 3256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Myslím si že provozovatel nenese žádnou odpovědnost:

Monitoring obsahu
Provozovatel není vázán povinností monitorovat službu a obsah jakýmkoliv způsobem.
Provozovatel nekontroluje pravidelně správnost a spolehlivost obsahu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Informácie na webe majú nevýhodu v možnosti ich získania aj pomocou krížových verejných odkazov. Mnoho užívateľov internetu si túto zradu neuvedomuje, ale tak ako archeológ z črepín džbánu, pár kostí, miesta nálezu dokáže odvodiť civilizáciu, ktorá tieto stopúy zanechala, tak i pozorný čitateľ dokáže z čriepkov verejných informácií stvoriť Adama… napríklad, služobne starší užívatelia si možno pamätajú preborníka tejto oblasti zberu informácií dr.Axla. Mnohí svoje úspechy v tejto kryptografickej archeológii informatiky potom zverejňujú bez uvedomenia si dôsledkov ich počínania. A niektorí zas konajú so zištným záujmom, či už pochváliť sa svojou šikovnosťou, alebo so zlým úmyslom, alebo… ale to už musí dokázať dôkazové konanie na podnet poškodeného, ak taký je.
Ale niekedy je lepšie to nechať mlčky zabudnúť a spoliehať sa na slabú ľudskú pamäť a nepozornosť, pretože, ak problém po čase vytiahneme a zopakovať zabudnuté skutočnosti, zvýšime aj pozornosť nežiaducích.
Priznám, nebyť tejto otázky, vaše meno by ostalo kdesi v hlbinách zabudnutej pamäti, aj keď fotky boli zaujímavé…
Na druhej strane
Doplňuji:
mal by si každý uvedomiť, ak uverejňuje osobné údaje kohokoľvek nielen svoje, možné následky takéhoto zverejnenia.
Menej je niekedy viac.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Sám jsi se tu propálil. V minulosti jsi u jedné otázky z foto tématikou vložil odkaz na nějakou fotku na Picase. Po rozkliknutí odkazu jsem se dostal na další tvé fotky (Čkyně 19.9. 2009), máš tam i své jméno a fotku, kterou jsi tady do nedávna měl v profilu. Sám jsi se odhalil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Mosoji záleží jak k těm údajům přišel.
Pokud si je stáhnul někde z netu a tys je tam dobrovolně dal, je to bohužel legální.
Pokud se ti někam naboural a ukradnul je, podala bych v takovém případě trestní oznámení.

Odpovědi nemají povinnost zkoumat, kdo kde k čemu přišel. Podstatné je opravdu to, jak se k těm údajům dostal.

Jak???

Každopádně je to hnus a máš mou plnou podporu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi to sem vložil ty,neseš plnu zodpověnost za to,co sem vkládáš,je to tvoje soukromí,ničí jiné.
To ,že sem dotyčný napsal tvé jméno a adresu,měl by být potrestán i on.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Provozovatel odpovědnost nenese. Uživatel, který tě tu zveřejnil, se zachoval krajně nevhodně, ale to je asi tak vše, o protiprávní jednání se pravděpodobně nejedná.

Tu starou otázku, ve které tě někdo odhalil, neznám. Po tvé identitě netoužím, ale zjistil jsem jí asi za 25 vteřin. Stačí použít internetové vyhledávače. I ten hloupý Seznam tě najde velmi snadno. Pokud někde na jiném webu uvedeš stejnou přezdívku jakou používáš tady, k tomu své pravé jméno a dokonce i email, tak se ničemu nediv.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Emefej. Jaksi to máš popletené. Nikomu jsem nedal svolení aby zveřejňoval moji adresu a jméno. To byla výsada komunistů a pomocníků VB, kteří brávali spravedlnost do svých rukou. Čest práci.

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Kdepak, já nic popletené nemám. Projdi si svoje staré odpovědi v kategorii „Foto“. Sám jsi tam ten odkaz na galerii s tvým jménem dal.

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Na jiném foto webu máš uvedené své jméno i s ročníkem narození. Na jiném fotowebu jsi pod pravým jménem a současně pod přezdívkou mosoj komentoval nějakou fotku. Tam jsi dokonce uvedl i svůj e-mail. Když e-mail dáš do vyhledávače, dostaneš se na stránku kde uvádíš i adresu.

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo ale co tě opravňuje toto zveřejňovat. Mimochodem je za to pokuta cca 5 000 Kč.
Opravdu to nezvládáš.

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

Ja bych chtela vedet kdo to byl..u me by to mel na dozivoti bez palcu a hvezdicek :)
Ja tady totiz boduji " lidskost ", ne spravne odpovedi.
:)

  • iv-

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-jste-se-byli-podivat#discussion

byl to zorro, ale nevím, kde ty údaje vzal.

před 3255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Co pořád máte, kde ty údaje vzal. Já mám čisté svědomí a neschovávám se, ale nikdo není oprávněn, bez mého svolení, tyto údaje dále zveřejňovat.

před 3255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pokud si je zveřejnil ty sám, tak on nezveřejňuje, pouze šíří informace co zjístil na internetu, chápu, že tě to štve a jeho jednání je nemorální, ale není nijak postižitelné:-( bohužel:-(

před 3255 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek