mosoj

Kdo by měl být postižen pokutou? Nikdo nejste oprávněn bez mého vědomí zveřejňovat údaje o mně.

Nedávno zde jeden také uživatel zveřejnil moji plnou adresu a jméno.
Jak jsem se informoval na Úřadě pro ochranu osobních údajů, pokud podám stížnost zcela jistě uspěji.
Měl by být potrestán ten uživatel, nebo Odpovědi, kterým to byla putna.

Nejlepší odpověď
ten který je

Myslím si že provozovatel nenese žádnou odpovědnost:

Monitoring obsahu
Provozovatel není vázán povinností monitorovat službu a obsah jakýmkoliv způsobem.
Provozovatel nekontroluje pravidelně správnost a spolehlivost obsahu.

Další odpovědi
led

Informácie na webe majú nevýhodu v možnosti ich získania aj pomocou krížových verejných odkazov. Mnoho užívateľov internetu si túto zradu neuvedomuje, ale tak ako archeológ z črepín džbánu, pár kostí, miesta nálezu dokáže odvodiť civilizáciu, ktorá tieto stopúy zanechala, tak i pozorný čitateľ dokáže z čriepkov verejných informácií stvoriť Adama… napríklad, služobne starší užívatelia si možno pamätajú preborníka tejto oblasti zberu informácií dr.Axla. Mnohí svoje úspechy v tejto kryptografickej archeológii informatiky potom zverejňujú bez uvedomenia si dôsledkov ich počínania. A niektorí zas konajú so zištným záujmom, či už pochváliť sa svojou šikovnosťou, alebo so zlým úmyslom, alebo… ale to už musí dokázať dôkazové konanie na podnet poškodeného, ak taký je.
Ale niekedy je lepšie to nechať mlčky zabudnúť a spoliehať sa na slabú ľudskú pamäť a nepozornosť, pretože, ak problém po čase vytiahneme a zopakovať zabudnuté skutočnosti, zvýšime aj pozornosť nežiaducích.
Priznám, nebyť tejto otázky, vaše meno by ostalo kdesi v hlbinách zabudnutej pamäti, aj keď fotky boli zaujímavé…
Na druhej strane
Doplňuji:
mal by si každý uvedomiť, ak uverejňuje osobné údaje kohokoľvek nielen svoje, možné následky takéhoto zverejnenia.
Menej je niekedy viac.

Emefej

Sám jsi se tu propálil. V minulosti jsi u jedné otázky z foto tématikou vložil odkaz na nějakou fotku na Picase. Po rozkliknutí odkazu jsem se dostal na další tvé fotky (Čkyně 19.9. 2009), máš tam i své jméno a fotku, kterou jsi tady do nedávna měl v profilu. Sám jsi se odhalil.

zzzlatokopka

Mosoji záleží jak k těm údajům přišel.
Pokud si je stáhnul někde z netu a tys je tam dobrovolně dal, je to bohužel legální.
Pokud se ti někam naboural a ukradnul je, podala bych v takovém případě trestní oznámení.

Odpovědi nemají povinnost zkoumat, kdo kde k čemu přišel. Podstatné je opravdu to, jak se k těm údajům dostal.

Jak???

Každopádně je to hnus a máš mou plnou podporu.

anonym

Pokud jsi to sem vložil ty,neseš plnu zodpověnost za to,co sem vkládáš,je to tvoje soukromí,ničí jiné.
To ,že sem dotyčný napsal tvé jméno a adresu,měl by být potrestán i on.

Klaproth

Provozovatel odpovědnost nenese. Uživatel, který tě tu zveřejnil, se zachoval krajně nevhodně, ale to je asi tak vše, o protiprávní jednání se pravděpodobně nejedná.

Tu starou otázku, ve které tě někdo odhalil, neznám. Po tvé identitě netoužím, ale zjistil jsem jí asi za 25 vteřin. Stačí použít internetové vyhledávače. I ten hloupý Seznam tě najde velmi snadno. Pokud někde na jiném webu uvedeš stejnou přezdívku jakou používáš tady, k tomu své pravé jméno a dokonce i email, tak se ničemu nediv.

mosoj

Emefej. Jaksi to máš popletené. Nikomu jsem nedal svolení aby zveřejňoval moji adresu a jméno. To byla výsada komunistů a pomocníků VB, kteří brávali spravedlnost do svých rukou. Čest práci.

Emefej

Kdepak, já nic popletené nemám. Projdi si svoje staré odpovědi v kategorii „Foto“. Sám jsi tam ten odkaz na galerii s tvým jménem dal.

Emefej

Na jiném foto webu máš uvedené své jméno i s ročníkem narození. Na jiném fotowebu jsi pod pravým jménem a současně pod přezdívkou mosoj komentoval nějakou fotku. Tam jsi dokonce uvedl i svůj e-mail. Když e-mail dáš do vyhledávače, dostaneš se na stránku kde uvádíš i adresu.

mosoj

Jo ale co tě opravňuje toto zveřejňovat. Mimochodem je za to pokuta cca 5 000 Kč.
Opravdu to nezvládáš.

gagaga

Ja bych chtela vedet kdo to byl..u me by to mel na dozivoti bez palcu a hvezdicek :)
Ja tady totiz boduji " lidskost ", ne spravne odpovedi.
:)

  • iv-

zzzlatokopka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-jste-se-byli-podivat#discussion

byl to zorro, ale nevím, kde ty údaje vzal.

mosoj

Co pořád máte, kde ty údaje vzal. Já mám čisté svědomí a neschovávám se, ale nikdo není oprávněn, bez mého svolení, tyto údaje dále zveřejňovat.

zzzlatokopka

Pokud si je zveřejnil ty sám, tak on nezveřejňuje, pouze šíří informace co zjístil na internetu, chápu, že tě to štve a jeho jednání je nemorální, ale není nijak postižitelné:-( bohužel:-(