annas

Kdo a kdy postavil první tunel na světě?

Pokud se vám podaří najít ty nejzajímavější tunely, stačí vložit odkaz. Zlobí mě dnes počítač, nenačítají se mně některé stránky.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Ja sice nevim kdo prvni a kdo na svete … zato ale porad slysim , ze u nas se tuneluje neustale … a ja pritom nikde po cestach zadne tunely nevidim. 🙂 -iv-

Další odpovědi
elektrikář

U nás¨se tunely se začaly stavět pro rozvíjející železniční dopravu.Při zhotovování některých železničních tunelů u nás pracovali italští stavení mistři. Střelmistři, čerpadláři.

dědapetr

Nejstarší tunely se stavěly pravděpodobně pro účely zavlažování. Římané tunely využívaly ke spojeni akvaduktů přivádějících vodu. První významný tunel pro přepravu nákladů byl postaven až roku 1670, kdy byl proražen 158 metrů dlouhý tunel srze skalnatý kopec blízko Beziers ve Francii.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu­nel

vagra

První dopravní tunel byl postaven již v roce 1670, zasloužili se o něj Francouzi.
11 nejunikátnějších světových tunelů, si můžete prohlédnout na zdroji

Zdroj: http://21stole­ti.cz/blog/201­0/07/16/11-nejunikatnejsich-svetovych-tunelu/