postcd

Kde v zákoně je vidět, že k lékařskému posudku na řidičské oprávnění skup. A bez omezení není potřeba psychotesty?

případně kde je vidět, pro které skupiny jsou vyžadovány? jeslti vůbec jsou vyžadovány pro výcvik v autoškole? (zákon, paragraf, odstavec?)

Nejlepší odpověď
gecco

Doporučuju tvé pozornosti Zákon o provozu … 361/2000 Sb. ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361 ), §87, odst 1. a 2.
Pro výcvik v autoškole (tedy před získáním ŘP) jsou psychotesty potřeba tehdy, když si je praktický lékař vyžádá.

Další odpovědi
lukas.zmizik

no přesněji v paragrafu 87a (1) je vypsáno kdo je povinen mít dopravně psychologické vyšetření