Kde stahnout soubor na preinstalovani Windows Xp na Windows Vista

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Musíš asi jen připlatit, ale Wista jako slepá kolej Win není ve srovnání s XP k ničemu. Kup raději Win7 !
Praxe

Další odpovědi:

Zlatý

www: Visty s nainstalovaným Service Packem 2 jsou dobrým OS, pomalu srovnatelným s Windows 7. Myslím si, že Visty si nezaslouží tak silnou kritiku jako dřív, kdy to byl opravdu otřes. Sám jsem Visty minulý týden instaloval sousedce, protože jsem se dostal k výhodným koupím (koupil jsem 16 beden, kde byly štítky na Vista Business) a sám tu Visty mám nainstalované vedle Debianu.
Opravdu ty dva servisní balíčky to vyladily a opravily.

Jinak si budete muset koupit buď Upgrade CD/DVD (to nevím jestli seženete) anebo novou licenci (ta se ještě dá někde sehnat).

Z dlouhodobějšího hlediska bych však upřednostnil přechod na Windows 7, eventuelně Windows 8. Tam se dají sehnat i upgrade licence, nicméně podle mých zkušeností je lepší vždycky nová čistá instalace.
Ty upgrady stojí kolem 2000Kč a mají řadu omezení. Nové licence nejsou o moc dražší.

Před koupí doporučuji stáhnout Windows 7 Upgrade Advisor a nechat zkontrolovat PC, zda-li má předpoklady k povýšení.

Na 32bitové Visty nebo Sedmičky doporučuji aspoň 1GB RAM (ideálně víc) a nějaký cca 1,5GHz procesor. Takydoporučuji lepší grafickou kartu, vestavěná grafická karta se sdílenou pamětí jeslabá na Visty a vyšší.

Pro 64bitové aspoň 2-3GB RAM a určitě dvoujádrový procesor. Nicméně 64bit se vyplatí spíš až od 6GB RAM. Do 6GB je lepší volba 32bit (hlavně kvůli kompatibilitě programů, kdy ta kompatibilita s klasickými 32bitovými programy v 64bitovém systému není 100%ní)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.