Pokročilý

Jaké jsou zkušenosti uživatelů s přechodem na windows 7 z windows xp?

Jde o to,zda ovládání PC je stejné nebo se podstatně změní

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Jak říká Funna, systémové věci jsou jinde a jinak. Co se týká opravdu ovládání (manipulace s myší a klávesnicí), to co znáš z XP, funguje v W7 taky, ale samozřejmě jsou tam i jiné nové věci, které v XP nebyly (to viz huxa - to přesouvání okna apod.). Trošku jiné je vyhledávání souborů, které mi třeba vadí - to je na delší popis, vyzkoušej si to. Jiným to může vyhovovat.
Doplňuji:
Děkuji za nominaci, i když si nemyslím, že má odpověď byla o tolik lepší než odpovědi ostatních, ale měls to ještě nechat neuzamčené, možná by ještě někdo něco zmínil.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ano, dost se mění. Sám jsem tento přechod absolvoval (bez zkušeností s Vistama) a sedmičky se mi zdají daleko intuivnější, rychlejší, lepší. Třeba obyčejné přehazování oken, kdy ho navrchu chytneš a tahem ke straně otevřeš přes půlku obrazovky či při tahu na vrch přes celou, poté ještě se mi velmi líbí oproti XP prostředí Aero (tuším), kdy máš poloprůhledné okna a je to daleko pěknější. Mohu jen doporučit.

Stříbrný

záleží na tom, čemu říkáš "ovládání"..základní uživatelský princip je samozřejmě pořád stejný, klepeš na ikony na ploše...ale některé systémové věci se přesunuli jinam...různá nastavení a pod musíš hledat jinde, než si byl zvyklý z XP...obecně je stejný, ale rozdíly tu samozřejmě jsou...netuším, jak zdatný jsi v ovládání PC, ale není to žádná hrůza zvládnout Win7 po XP..to Win8 už je úplně jiné (hnusné) kafe .-)
Doplňuji:
tak já zmíním...
- to co nejvíc štvě mne je, že ikona plochy není vůbec na liště, ale úplně vpravo je jen takový malý obdelníček (ale to se dá drobným fíglem změnit a vrátit ikonku tam kam patří :-))
- vyhledávání souborů je úplně jiné...žádné přes Start, ale až po otevření nějaké složky
- to s těmi okny, jak popisuje huxa, mne osobně docela štve, protože se okno automaticky zvětší, když si ho chci malé pošoupnout nahoru, aby mi nezavazelo....v XP stačil dvojklik na horní lištu a roztáhlo se na celou obrazovku...to mi připadalo uživatelsky elegantnější...
- co se týká nastavovaček - obrázek na plochu, spořič - sice se klepe pravým myšítkem na plochu pro první okno s příkazem, ale pak už je to úplně o něčem jiné, každý OS má úplně jinak postavenou posloupnost následujících oken a toho, kde co hledat...a to se v podstatě týká všech "ovládacích" prvků...třeba nastavení připojenií k netu je vzhledově a textově úplně jiné než v XP...
- a pak je tu takový malý detail...staré programy od Mrkwosoftu nemusí na 7 fungovat...např. Offisy jsou uživatelskty úplně jiné...to mi vadilo ze všeho nejvíc a točí mne to dodnes...ono se nadarmo neříká: "Chceš-li někoho nasrat, dej mu upgrade" .-))..
závěrem...pokud ti to někdo všechno na začátku nastaví a ty budeš opravdu jen uživatel, tak rozdíl skoro žádný...ale pokud budeš muset začít úplně od začátku (přeinstalovat se to bez "format C:/" nedá), tak s tím budeš chvíli zápasit...

WinXP -> Win7
Ovládání se nijak podstatně nemění (odlišné jsou až Win8).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.