chachar1922

Kde najde pomoc ? Kam má jít ?

Dobrý večer, můj známý mám problém. Musel se soudit za něco co neudělal. Jeho právnička byla po známosti, takže ji věřili a měla sama chodit na různá stání a podobně. Jenže potom i v televizi se ukázalo, že právnička vyhlásila bankrot a teď známému nebere telefony. Nedá se ji nijak vyhledat a všechny papíry má ona (ohledně soudního líčení a podobně).

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Požádá soud, aby mu stanovil čas na novéhoo obhájce, uvede, že v tů stávající již nemá důůvěru a uvede proč. Soud většinou vyhoví. Žádá se písemně, nebo při hlavním líčení.

Pokud by bylo již něco pravomocně rozhodnuto, a právnička to zanedbala, tak si může podat ústavní stížnost, pro porušení práva na spravedlivý proces. Také si může stěžovat na min. spravedlnosti.

Veškeré dokumenty budou na soudě ve spise, jako účastník si je může ofotit.