Savier

Kde myslíte že bude lidstvo za 200 let?

Budeme mít létající auta?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Odhaduji, že v muslimském středověku.

Další odpovědi
Rokio

V prčicích.

Klidně naše civilizace může za dvě století zaniknout. Je velmi pravděpobné, že se během této doby dočkáme 3. světové války, při které budou použity jaderné zbraně a nastanec konec lidstva.

Filip84

V prdeli! 😅

Technologický vývoj si nedovolím praesumovat, protože to nikdy nevyšlo, takové praesumpce. Spíš jde o jiné věci.

My žijeme v době plastové, naše civilisace je bytostně závislá na ropě. Bez plastů se neoblečeme, bez plastů nemůžeme distribuovat potraviny a nápoje, vlastně téměř všecko je baleno v plastech.

První věc je, že ty plasty jsou závislé na ropě, ropa je fosilní palivo, které dochází, většina těch plastů je konečných, nejde recyklovat, a i ty, co by recyklovat šly, tak se většinou nerecyklují.

Druhá věc je, že se z toho uvolňují drobné částice, které jsou ve vodě, v půdě, ale i ve vzduchu. Jsou to prokazatelné karcinomy, a my nevíme, jaký dopad to bude mít na budoucí generace: třeba budou sterilní a budeme se rozmnožovat partenogenesis­. Třeba.

Otázka, kdy dojde ropa, není na desítky let, ale na stovky už ano. Pokud by k tomu došlo, ocitneme se v „době kamenné“, jako jasně, lze předpokládat nějaký technologický vývoj, třeba se vůbec na fosilní palivo nebudeme dopravovat, to je možné, ale plasty nenahradíme, jen tak lehce a kolonisace vesmíru se taky nekoná, jak se myslelo cca před 60 lety, že se konat bude. Takže že bychom rubali uhlí někde na Marsu taky nelze předpokládat.

Ten pád je, za současného nastavení globální společnosti, nevyhnutelný. Ono by mu šlo zabránit, ale znamenalo by to postavit společnost na úplně onačejších principech, než je Übermächtigung (přemocňování, do češtiny je to prakticky nepřeložitelné, znamená to permanentní růst moci) a spotřeba pro spotřebu. Ale to nevyřešíme, že?

Jo a jestli to bude za dva sta let? Vím já? 😅 Třeba jo, třeba ještě ne. Ale spíš jo, než ne.

Pepa25

Dobrá otázka, ale nikdo nedokáže ani říct, kde bude svět za 33 let. Před 33 lety byl plný optimismu: padl Sovětský svaz, skončila Studená válka, čím dál víc zemí se přiklánělo k demokracii, technologický pokrok díky počítačům zrychlil, budoucnost vypadala růžově. Teď to vypadá přesně naopak: války jsou opět „normální“, roste totalitarismus a populismus, lidé jsou manipulování fake news, covid otřásl důverou lidí. Nezbývá než věřit, že se opět odrazíme k lepší budoucnosti.

da ny

„Budeme mít létající auta?“ – Za 200 let, už ani Vy ne….

Otázkami, na které není možné odpovědět, svou mysl netrápím! 😉
Ano, budou létající auta i autobusy. Autoletadla pro 1 – 2 osoby.
Také je možné, že bude vše od počátku a po cestách/silnicích
budou brázdit žebřiňáky, rikša aj..

Tonda Káňa

Pod drnem…

Disraeli

Létající auta nebudou. Spíš bych řekl, že autu už vůbec nebudou. Namísto toho třeba vznášedla, lodě, možná teleporty (někde, či pro některé), propracovaný systém dopravy (zboží i lidí) – podzemní/tunelový, vzdušný, vesmírný. Pracující taky s gravitací a nově objevenými poznatky.
Možná i méně uspěchaný život, kde se tolik necestuje, nejezdí, kde se každý soustředí spíš na svůj domov a sebe/rodinu, lokální, ale spokojený život. Míň práce (jako míň konzumní společnost).

Sjednocené – lidstvo, státy, nejlépe jako monarchie. V „novém věku“, přelomovém ve všech oblastech, nejen vědeckých, ale i náboženských, spirituálních aj. Možná spojeni i s nějakými emzáky.
Obydlený Měsíc, Mars, některé měsíce Saturnu a Jupiteru, možná uměle vytvořená planetka poblíž Země i třeba nově vytvořená ostrovní pevnina na Zemi
(jako centrální, sídelní).
Doufejme taky s větší rolí přírody, kde vyspělá civilizace už bude v souladu, nikoli v kontrastu s přírodou a bude na ní zakládat, pěstovat ji.

nebo

Taky úplně pod drnem a žádné lidstvo už třeba nebude.
Kdo ví. ;) 😅

df

Viděl jsi film Návrat do budoucnosti? Tak takhle se bude lítat, kámo

Filip84

Savier: Za všecko můžou pančocháče! 😂

Kdysi byly pančochy, tlustý pančochy, ty (relativně) tenký byly drahý, protože byly z hedvábí. Dneska jsou pančocháče, teďka to má 20 DEN, nebo 40 DEN, frajerka si vezme minišaty, si sedne a vybavené: pančocháče jsou roztrhlé! Pančocháče se vyhodí a se koupí nové.

Ale mladý holky to zachrání: nosí škaredý hadry! 😎😂 Tím podporují globální ekobioteroristickou harmonii a problém je vyřešen! 😎😂

Savier

Filip84: Další generace bude mít asi hodně rakovinu
Tohle je fakt problém. Plast. Máš pravdu. Prý se za 1 minutu prodá 1000000 plasto­vých lahví…

Filip84

Savier: Tady, primárně, nejde o PETky, pochop. PETky jsou, v takovém obludném množství, záležitost zejména bohatého světa, tj. nás – Evropy, severu Ameriky, pár států Asie, arabskýho světa, Jihoafrické republiky, a tím (pomalu) končí celý příběh.

Tady jde o to, že když chceš obléct svět, včetně těch středověkých „nevolníků“, co na nás rubou v Africe, v Pákistánu, v Indii, atp., tak potřebuješ plast – nylon, polyuretan, polyester. Do bavlny, viskosy, lnu, ne tak hedvábí, svět neoblečeš. Oblékl bys, ale musely by to být úplně jiný hadry, jak před sto roky, opravované, prostě, ne rychlá móda, co končí na směťáku.

To prádlo se pere. Většina světa pořád pere ručně, někde mají řeku a prací kámen, jak Korejky za korejský policejní akce. 😅 A je jednoznačně prokázáno, že při tom praní se uvolňují mikroskopická vlákna, která jsou ve všem. Tam černá holka si opere gaťku, a v další vesnici po proudu tím napojí krávu. Pak krávu klepnou a to vlákno sežerou. 🤷‍♀️ V rejži je arsen, v rybách olovo. 🤷‍♀️ A Asie, Afrika, Mexico, prostě většin světa žije na rejži a rybách. I „Arabáče“, fasují od státu tři metráky rejže na rok! 😅

Tak si dej jedna a jedna dohromady …

Savier

Rokio: Tak ty to vidíš hodně skepticky. Doufám že se mýlíš.