Lili 12

Kde můžu požádat,aby mě manžel vyplácel do životního minima,když sem na ÚP a platí se za to?Rozvádíme se.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde o vyplácení do životního minima, ale o tzv. výživné manželky. Máte jako manželka (ačkoliv se rozvádíte – to nesehrává žádnou roli) nárok na stejnou životní úroveň jako Váš manžel. V případě, že máte problémy s financemi od manžela, obraťte se na soud, který Vaši žádost posoudí a rozhodne v této věci. Obraťte se na advokáta, který Vám dokáže návrh sepsat za poměrně nízkou odměnu a při tom Vaším jménem zažádá i o zproštění povinnosti uhradit soudní poplatek. Další možností je sepsat si žádost sama a požádat sama soud o zproštění z placení poplatku.

Další odpovědi
MichalN

lepší se neženit :)