michalds

Kde mi vytisknou superkvalitní digitální fotky?

Nemyslím ty rozostřené v drogerii DM.

Někdo další, lepší odpověď?

Odpovědi
elkon

Jak špatně máš fotky exponované, takové máš pak obrázky na papíře. Je potřeba fotit na nejvyšší rozlišení a pokud se ti třese ruka, potřebuješ stabilizátor ve foťáku, nikoli však digitální, ale optickou stabilizaci. Některé foťáky mají jen digitální stabilizaci, což je špatně.

led

Dôležité je pre kvalitnú fotografiu okrem správnej kompozície, dobrého spracovania aj veľkosť základného obrázku. Kvalita digitálneho obrázku pre spracovanie papierovej fotografie vyžaduje väčšie (hustejšie) rozlíšenie (DPI) a radšej rozmerovo väčší zdrojový obrázok.

PS.
To rozostrenie (automat v drogerii DM) vzniklo zjavne z malého DPI a rozmeru zdrojového obrázku *.jpg. Pri nastavení nespoliehajte len na monitor automatu, ktorý nie je dostatočne veľký.
Na toto všetko musíte myslieť už pri fotografovaní. Digitál v tomto zaostáva voči klasickému celuloidovému fil­mu.

Pepa25

Dejte si do Googlu „digitální tisk“ a najděte si firmu podle vašeho bydliště / sídla.

Spíš by bylo dobré si ujasnit, co přesně chcete, přesně jak píše led.

Kopíruji z webu u jedné z prvních firem v hledání:
„Rozlišení
Na fotopapír můžeme tisknout rozlišením 720 dpi nebo nejvyšší kvalitou – 1440 dpi. Výsledek je výborný v obou případech, 1440 dpi má smysl, pokud máte vysoce kvalitní podklady. U fotografie z kompaktního fotoaparátu 10–12 Mpix, kterou chcete tisknout na formát A1, je to zbytečné.“

marci1

Fotky Google, kvalitní i na plátně.
🙂

led

Bežné komerčné tlačiarne nepracujú s veľkým rozlíšením, preto aj 1440 dpi je vhodné maximálne pre fotografiu pohľadnicového formátu tj.9×13cm (aj pri atramente). Pri väčšom obrázku potrebujete vyššie rozlíšenie. Pri tvorbe obrázkov pre tlač A4 pracujem s rozlíšením minimálne 3900×5200×24.
Doporučujem vám ak máte možnosť otvorte si na monitore vedľa seba 2 rovnaké obrázky, ale s rozdielným rozlíšením pri zachovaní rovnako veľkého zobrazenia. Vtedy prakticky uvidíte rozdiel, ktorý vás trápi.
poznámka pri bežných digitálnych fotoaparátoch sa používa formát *.jpg , ktorý vedľa seba ležiace body dorovnáva.

michalds

Pepa25: ale tady nejde o rozlišení, ale o to, že to tisknou neostře.

Pepa25

Rozlišení = jak ostře se obrázek tiskne