dudu

Kde je problém a co se zasukovalo?

Nedávno jsem měl možnost seznámit se s životní anabází Martina Luthera /německý teolog, kazatel, reformátor a zakladatel protestantismu/. Měl jsem k dispozici pouze staré, plísní poškozené a velmi špatně čitelné texty. Proto přes veškeré úsilí dodnes význam některých sdělení nechápu jako např.: „Dvakrát týdně se svou paní oddávej se mailování. Stočtyřikrát v roční době neuškodí jí, ni Tobě“!
To internet existoval již v šestnáctém století? Nebo jsem popleta a pan Martin měl na mysli docela jinou povinnost, kterou ovšem ve svých čtyřiceti letech již poněkud šidil až zanedbával?

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě se jedná o milování. Luther byl do čtyřiceti let panicem a necítil se zrovna moc dobře. Teprve až se oženil, cítil se spokojeně a v pohodě. Proto poté prohlásil: „Dvakrát týdně se svou paní oddávej se milování. Stočtyřikrát v roční době neuškodí jí, ni Tobě“! Dobrá rada nad zlato. 🙂

Další odpovědi
Kepler

No ja, interfernet tehdá ještě nebyl, ani porno. Víš, co toho musel mět za těch 40 roků našporované?! Zajímalo by mě, jak dlúho mu to vydžalo.