Monyszek

Kde je chyba při instalaci wordpressu?

Založila jsem si webové stránky na ic.cz s tím, že na to nainstaluju wordpress. Jela jsem podle tohoto návodu: http://www.cwor­dpress.cz/navo­dy/instalace-wordpress-na-ic-cz-internet-centrum.html. Ve finále se mi ale neobjevila stránka s wordpressem, ale „Tato subdomena je registrovana na serveru IC.cz.“ Kde by mohla být chyba?

Odpovědi
Awer

Principiální chybou je, zdá se, zachování původního souboru index.html, popř. index.php, nebo absence jakéhokoli souboru tohoto názvu v kořenovém adresáři („/“). Je potřeba nedopatření napravit a nahrát tam tento soubor („index.php“) ze stažené WP složky a/nebo smazat ten původní. Další možností je – min. dřív se mi to stávalo -, že vše funguje, ale „změny se ještě neprojevily“ či jak to vyjádřit – zkrátka stávalo se mi při mém webovém experimentování, že na mojestranka.ic.cz byl ještě starý obsah, zatímco na mojestranka.ic­.cz/index.php (technicky vzato totožné umístění) byl už obsah nový.
Pokud se nechcete trápit a nevadí vám pár nelibých komentářů, doporučuji specializovaná fóra typu jakpsatweb.cz