Zlatý

Kčemu je dobrej ofsajd?

Ve fotbale. Neubíjí to jenom hru, když jsou ty rychlejší a chytřejší hráči takhle limitovaný, že musej brzdit? Nebylo by víc gólů, míň přerušování hry, atd...?
Doplňuji:
Janasa: Ale zase nastává přerušení hry. Navíc všechno záleží na rozhodčích, obránci sice můžou vystavit útočníka do ofsajdu, ale když si toho rozhodčí nevšimne, tak jde hráč sám na bránu a je hotovo.

A hrál se fotbal odjakživa na ofsajdy? To je podle mě dost nepravděpodobný, todle pravidlo tam zřejmě bylo přidaný až po čase, z nějakýho důvodu, a ten důvod by mě právě zajímal.
--------------------

Podle mě to tu všichni do jednoho víte, ale schválně mi to nechcete říct... vy ste teda vyčůraný!

Odpovědi:

Pokročilý

Budte rad, ze je. Kdyby bebyl tak by jsme vcera prohrali jeste vic :D

Zkuste se na to dívat i z druhé strany - když obránci umí pracovat s ofsajdem, tak toho mohou využívat a sebrat druhému týmu takto balón.

Stříbrný

Tak si představme, že ofsajd se nepíská. To by pak nejméně jeden hráč jen stál u brány a opruzoval brankáře soupeře, čekaje, že mu to tam někdo načutne. A to by bylo nezasloužené. Jen ať koukají chlapci kombinovat a myslet u hry. Jinak by jim všichni říkali jen "čutálisti" :)
Bolaku, Ty to taky víš, jen nás tady zkoušíš :) Jdu studovat od kdy platí ofsajd... :)
Doplňuji:
Zajímavé, co se všechno člověk nedozví: "V prvních pravidlech Anglické fotbalové asociace z roku 1863 byl v ofsajdu automaticky každý útočník, který dostal přihrávku zezadu. Od roku 1870 už nebyl hráč v postavení mimo hru, pokud mezi ním a soupeřovou brankovou čarou stáli aspoň tři protihráči. V roce 1925 to bylo změněno jen na dva protihráče. V roce 1907 přestal být pískán ofsajd na vlastní polovině hřiště. Od roku 1990 už není ofsajdem postavení hráčů na stejné úrovni."

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Nezkouším :) já myslím že tak by to nebylo, protože tím že by třeba tři hráči stáli pořád u brány, tak by se připravili o možnost pomoc týmu v obraně. Navíc by se nejspíš hrála osobní obrana, takže na tyhle tři hráče by se automaticky nalipili tři obránci a bylo by to vlastně k ničemu.

Možná že by to byla nakopávaná, ale maximálně u těch slabejch týmů (česká liga atp. :)), jinak tomu moc nevěřím, poněvač je jistější tahat míč po zemi, přihrávat si z nohy na nohu, než nakopnout ho a doufat že to spadne zrovna na hráče z týho týmu...

Každopádně styl hry by se podstatně změnil, minimálně v počátcích zavedení novýho pravidla, než by si všichni zvykli, nicméně myslím že postupem času by to dospělo do podobný formy jako je to teď, a stím rozdílem že už by neexistovali neprávem neuznaný góly...

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.