_Bůh_

Kazachstán odmítl vojenskou pomoc Rusku. Jak je to možné?

Čím to je, že si něco takového mohou dovolit?

Itálie a Francie posílají raketové systémy na Ukrajinu, Orbán souhlasil s odříznutím Ruska od SWIFT. Na Ukrajině 3 500 mrtvých Rusů, Červený kříž žádá o transporty mrtvých zpět do Ruska. Chápe Kazachstán, že na Ukrajině ho čeká jen smrt?

Foto: Ivan nezůstal doma, a teď lituje. Zdroj: Andrej Poleščuk Twitter.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kazachstán byl kdysi součástí SSSR, takže není divu, že mají Rusů plnou pr… Já se spíš divím, že Rusové vůbec žádají o zahraniční vojenskou pomoc ať už je to kdokoliv.

Další odpovědi
paul1

Nějako se jim to chválabohu komplikuje:

Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/455805-putin-zuri-utok-na-kyjev-jde-pomaleji-nez-si-predstavoval

da ny

Kazachstán také podle NBC News odmítl uznat nezávislost samozvané LPR a DLR. Neuznali nezávislost 2 republik, tak co by na Ukrajině dělali?
Nejen Kazachstán byl pro jiné řešení. Všechno je jinak.

Rus nechce mít NATO na svém prahu, což mu bylo přislíbeno. Všechno je jinak.
(Za 8 let nikdo nic neřešil, Kyjev mohl jednat s lídry na Donbasu o federaci, referendum odmítl respektovat. Tohle je výsledek.)
Jednotky ODKB by byly nasazeny na území kontrolovaném proruskými povstalci.
„Hypoteticky si to lze představit, pokud bude dobrá vůle ze strany Ukrajiny – je to nakonec její území – pokud k tomu bude mandát Rady bezpečnosti OSN a pokud to bude potřeba a toto rozhodnutí podpoří všechny vlády,“ řekl Zas, který je Bělorus a působí jako generální tajemník ODKB. Prohlásil také, že jediným prostředkem k řešení ukrajinské krize je jednání.
„…Moskva chce přinutit Kyjev k přímým jednáním se separatisty a zajistit povstalci kontrolovanému území autonomní režim, uvádí Reuters“
https://cnn.i­prima.cz/potla­cilo-nepokoje-v-kazachstanu-ted-chce-na-donbas-sovetske-nato-se-hlasi-o-slovo-81165

_Bůh_

paul1: Ano, stačí ještě chvíli vydržet, než dorazí západní technika. Mladí Ukrajinci jezdí z Evropy v kamionech směr Kyjev. Polské (!) kamiony nezastavují na ukrajinské hranici a jedou dál na východ.

_Bůh_

Kepler: Podle všeho jsou Rusové bezradní, útok na města jim nevyšel, a na UA už míří západní obranné systémy. Ruská propaganda je v koncích.
Historii Kazachstánu znám, ale víš co – divím se, že si dovolí říct Ne. Vždyť jsou jejich satelitem. Rusům teče do bot.