Psychotic

Kam se při cvičení ztrácí krátkodobě váha?

Ráno jsem měl 74,4 kg. Zrovna jsem přiběhl, mám v nohách 15 km a váha ukazuje 73,1. Kam se to skoro půldruhé kilo ztratilo? To jsem toho tolik vypotil, že bych naplnil láhev od limonády?

Nejlepší odpověď
annas

Snad vám pomůže toto vysvěltení.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:et­pFEYG1w4kJ:www­.barbargym.cz/u­pload/ebook/e­book-pro-muze.pdf+&cd=11&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

"Netrénujte déle než hodinu
Když začnete cvičit, vaše tělo začne vyplavovat
testosteron – jeho hladina v organismu roste. Nejvyšší
hodnoty dosáhne kolem 30. minuty cvičení. Přibližně
po 45. minutě tréninku se hladina testosteronu
vrací na svoji původní (základní) hodnotu.

Reakcí organismu na další prodlužování tréninku je zvýšení
hladiny cortisolu, což je tzv. stressový hormon, který
přepne tělo na ukládání tuku, a úbytek svalové hmoty –
využívá ji na uvolnění energie. To je důvod, proč
nikdo z lidí, které trénuji, nemají delší trénink než 60
minut. Budete velmi překvapení, jak rychle budete

regenerovat, a začnete nabírat svalovou hmotu"

Kalorické tabulky – sport, cvičení, běhání a jiné aktivity
http://chci-zhubnout.eu/ka­loricke-tabulky-sport-cviceni-behani-a-jine-aktivity/

Další odpovědi
Kepler

Určitě to možné je, kam jinam by ta hmotnost utekla? Něco málo může jít na vrub „spálením“ zásob glykogenu jako pohotového zdroje energie, ale to je poměrně zanedbatelné.

bolak

A vypotit si ho nemohl?

Mimochodem, já byl před chvílí na velký, a taky se mi někam ztratilo půl kila. A nebyla to ani minuta, no je to záhada.

http://www.csfd­.cz/film/194468-krasny-ztraty/

Kepler

Bolak: půl kila za necelou minutu?? No potěš pánbůh! Tak to ti ten metabolismus fakt závidím. Ale krásný ztráty to opravdu jsou, bez ohledu na vůni. -:)