dynamic

Kabina v letadle

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se odborně nazývá třetí člověk v pilotní kabině? Je tam pilos, kopilot…? A ještě by jsem se chtěl zeptat co je potřeba vystudovat aby se někdo mohl ucházet o tu práci.

Odpovědi
waltík

no věčinou tam takoví lidé nebývají ale někdy se tam chodí zeptat letušky jestli něco nepotřebují ale jinak neví věčinou tam bývají dva hlavně pro ušetření peněz protože 3. člověk tam věčinou není potřeba

rigormortis

Navigátor, ale dnes už tam moc často nejsou, jsou tam místo něj stroje.

arygnoc

môže tam byť ešte letový inšpektor, prípadne examinátor.

sú to piloti s dlhoročnou praxou, žiadni teoretici.

hodnosti a rozdelenie posádky v kokpite sme rozoberali u otázky

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/posadka-letadla

v diskusii je i pár humorných príhod.

Emefej

Palubní technik nebo palubní inženýr. Dnes už jich moc není, ale některé ruské stroje ho stále mají.

Andre5000

Že by únosce?