Adam

K jakým jazykům patří český jazyk?

Nejlepší odpověď
annas

Čeština, slovenština, polština s kašubštinou, polabština (zaniklá), lužická srbština (horní a dolní – v Německu) jsou západoslovanské jazyky, které spolu s jazyky východo a jihoslovanskými tvoří skupinu jazků slovanských a ty patří do jazykové rodiny indoevropské.
Jednou větou – čeština je západoslovanský ja­zyk.

Další odpovědi
nukušinka

ČEŠTINA SLOVENŠTINA POLŠTINA A DALSI PATRI NEZI SLOVANSKÉ JAZYKY