Gorouš

K čemu slouží defragmentace disku?

K čemu slouží defragmentace disku? Myslím, že to zformátuje všechna data. Mýlím se?
Doplňuji:
Děkuji vám z odpovědi.

Nejlepší odpověď
atriplex

Ano, mýlíš se. Lidově řečeno se v počítači děje asi toto. Při práci s PC počítač využívá různá data. Ne vždy je však po využití vrátí na stejné místo, tak se stane, že mezi jednotlivými daty je volné místo či jinak řečeno, je mezi daty nepořádek. Takže příště, když počítač něco hledá, tak mu to déle trvá, neboť se v tom nepořádku musí prohrabávat. Defragmentace slouží k tomu, že si počítač udělá pořádek a vrátí soubory tam kam patří. O žádná data nepřijdeš.

Další odpovědi
Miroslavst

Přiblížím ti to gorouši asi takto:
Vem si sešit, někde ho otevři a napiš do něj něco. Pak ho zavři. Až budeš mít potřebu zase ho někde otevři a napiš to tam. a takto dokola.
Jak se ti bude text hledat? Blbě, že? Takže si sedni, vem sešit do ruky a poskládej jednotlivé listy za sebou tak, aby text který jsi napsal byl na listech za sebou. Pak se ti to bude číst lépe.
To samé je defragmentace. Prostě data na disku se uskupí tak, aby byla všechna za sebou jak se patří. Když pak chce systém z disku číst, nemusí běhat po celém disku tam a zpátky a hledat kam to uložil-napsal.

anonym

jinak řečeno,fragmenty to jsou kousky dat,které jsou rozházené různě po HDD,to znamená,že když dojde k defragmentaci,tak ty jsou potom zase spojené v jeden celek,to znamená,že hledání takové složky je mnohem rychlejší,to také platí i pro data potřebná ke spuštění systému,ten bývá potom mnohem svižnější.Existují různé programy na tzv.defragmen­taci,tento odkaz je na jeden malý,který se nemusí ani instalovat(velice účinný) stači jen ,když se rozbalí do určité složky a vytvoří se zástupce,třeba na ploše,stáhnou zde:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/jkde­frag/